2021-07-30
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

602 / 29- ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych

49 / 6 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

532 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 30.07.2021, godz. 9.00

2021-07-30
Kolejny weekend ze szczepieniami

Dziesięć parafii w sześciu małopolskich powiatach, jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson, punkty szczepień przy kościołach lub w ich sąsiedztwie. Tak zapowiada się kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Nie zabraknie także akcji promujących i przeprowadzających szczepienia przygotowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W najbliższy weekend szczepienia będą dosłownie „na wyciągnięcie ręki”.

- To kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Poprzednie tego typu działania pokazały, że są potrzebne, a odpowiedź mieszkańców naszego województwa na nie jest pozytywna. Szczepionki są na wyciągnięcie ręki: dostępne i zapewniające ochronę przed COVID-19 – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

2021-07-30
Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej!

Pod hasłem Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej będą odbywały się tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej poprzez 30 festynów organizowanych w całym kraju chce pokazać profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

W Małopolsce piknik odbędzie się w niedzielę 15. sierpnia w Biskupicach.

Podczas pikników będzie można zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują żołnierze Wojska Polskiego, a także porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej. Ma być to również zachęta dla tych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością zawodową.

2021-07-30
Zdjęcie poglądowe z uroczystości z okazji święta Policji na OPP w Krakowie z udziałem wojewody Łukasza Kmity.

W krakowskim Oddziale Prewencji Policji w Krakowie odbyła się dziś uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń policjantom garnizonu małopolskiego. W uroczystości wziął udział przedstawiciel rządu w terenie - wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Serdecznie chcę pogratulować odznaczonym dziś funkcjonariuszom policji. Wasza służba to niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, ale także pilnowanie tego, aby Polacy mogli czuć się bezpiecznie i niewątpliwie tak jest. Dziękuję Państwu za Wasze zaangażowanie w czasie trwającej wciąż pandemii Covid-19. To był i przecież dalej jest wielki test dla wszystkich służb i całego społeczeństwa. Jeszcze raz dziękuję za Wasze poświęcenie i życzę dalszych sukcesów - mówi wojewoda.

2021-07-29
O Polskim Ładzie na Nowosądecczyźnie

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dziś z wizytą na Nowosądecczyźnie. Prezes Rady Ministrów mógł zobaczyć, jak postępuje budowa mostu w Kurowie na Dunajcu, odwiedził firmę Wiśniowski Sp. z o.o. w Wielogłowach w gminie Chełmiec, a jego wizytę zakończyło spotkanie z mieszkańcami w Starym Sączu. Każdemu z punktów towarzyszyły rozmowy o założeniach „Polskiego Ładu”. Premierowi towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Swoją wizytę Mateusz Morawiecki rozpoczął w Kurowie, gdzie budowany jest most w ciągu drogi krajowej nr 75. To inwestycja, której łączny koszt wyniesie 189 milionów złotych.

- Nowa droga, nowy most, nowy wiadukt – to są nowe szanse, to nowy rozdział w historii regionów, które były odcięte od możliwości przyciągania wielkich inwestycji krajowych i zagranicznych, które tworzą nowe miejsca pracy. Takie konstrukcje, jak ta w Kurowie, gwarantują zwiększone możliwości dla firm. Tutaj powstaną rozwiązania komunikacyjne, które zwiększą szanse rozwojowe całej Sądecczyzny – mówił Mateusz Morawiecki.

2021-07-29
Oddział Paszportowy – godziny funkcjonowania

Od pewnego czasu zauważalne jest zmniejszanie się zainteresowania obywateli uzyskiwaniem dokumentów paszportowych. Dlatego też od 2 sierpnia 2021 r. Oddziały Paszportowe w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie przywracają poprzednie godziny obsługi, tj. w poniedziałki klienci będą przyjmowani w godzinach od 9.00 do 17.00, a od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Jednocześnie na bieżąco monitorujemy liczbę składanych wniosków paszportowych. Jeżeli będzie się ona zwiększać, natychmiast wydłużymy godziny pracy Oddziałów Paszportowych oraz w razie potrzeby będziemy pracować także w soboty.


2021-07-29
Zdjęcie poglądowe wojewody Łukasza Kmity, który uczestniczył w porannej rozmowie w Radiu Kraków

- To kolejna odsłona akcji. Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Punkty będą w Spytkowicach, Jabłonce, Laskowej, Niedźwiedziu, Łukowicy, Piwnicznej-Zdroju, Nawojowej, Ropie, Radogoszczy i Gromniku. Będą przed kościołami lub niedaleko. Będą jednodawkowe szczepionki. Szczepienia będą szybkie i sprawne. Rozszerzyliśmy akcję. Kolejne punkty szczepień są po to, żeby Małopolanie jak najszybciej mogli się zaszczepić. Niestety tempo szczepień spada. Widzimy to. Stąd akcje promocyjne. Zachęcamy do szczepień przez Straże Pożarne, Koła Gospodyń, pikniki, spotkania – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na antenie Radia Kraków.

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne akcje szczepień, w tym przy kościołach i w plenerze. Podobnie jak wcześniej, będą one realizowane za pomocą jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Prowadzone będą także działania edukacyjne umożliwiające zasięgnięcie szerszej wiedzy na temat szczepień.

wstecz    do góry     drukuj