2021-09-24
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

512 / 134 - ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych

43 / 14 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

537 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 24.09.2021, godz. 9.00

2021-09-23
plakat informujący o uroczystościach upamiętniających osiemdziesiątą drugą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W poniedziałek, tj. 27.09.2021 o godz. 12.00 przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Jana Matejki w Krakowie odbędzie się uroczystość upamiętniająca 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorami wydarzenia są Wojewoda Małopolski, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Wojewódzka Rada Kombatancka.

W programie uroczystości przewidziane jest: odegranie hymnu państwowego, wystąpienia organizatorów, odczytanie Apelu Poległych, oddanie salwy honorowej i złożenie kwiatów.

2021-09-25
40 lat Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie

Niosą pomoc potrzebującym, narażając własne zdrowie i życie. Pracują w trudnych warunkach i o nieregularnych porach. Przez minione półtora roku – czas walki z pandemią COVID-19 – wielokrotnie udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziś, z okazji 40-lecia Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, zasłużeni pracownicy placówki odebrali państwowe odznaczenia na gali w Teatrze Słowackiego.

Rano w Katedrze Wawelskiej odbyła się msza święta w intencji Pacjentów i Pracowników Szpitala. Uroczystości rozpoczęło otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej przy ul. Skarbowej 1. Następnie zaproszeni goście udali się na jubileuszowe spotkanie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W wydarzeniu udział wziął m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gratuluję wyróżnionym i wszystkim pozostałym Pracownikom Szpitala Dietla w Krakowie. Wasza codzienna praca zasługuje na najwyższe odznaczenia. Dziękuję za głębokie poczucie odpowiedzialności za Pacjentów i dotychczasową współpracę z wojewodą małopolskim. Przed nami kolejne trudne miesiące, ale wierzę, że w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” poradzimy sobie z czwartą falą pandemii – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2021-09-24
Odznaczenia na jubileuszowej gali Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA

Krakowski Holding Komunalny SA świętuje 25-lecie swojej działalności. Podczas uroczystej gali w Teatrze Variété na Grzegórzkach wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył odznaczenia państwowe pracownikom Holdingu oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA.  

Jubileuszowe Medale za Długoletnią Służbę odebrało 18 pracowników KHK SA i 9 pracowników MPK SA.

- Gratuluję Państwu jubileuszu i dziękuję wszystkim pracownikom spółek komunalnych – a zwłaszcza dzisiejszym Odznaczonym – za rzetelną pracę na rzecz Krakowa i jego mieszkańców. Wasz stały wysiłek nad poprawą jakości świadczonych usług realnie przekłada się na jakość życia krakowian. Dostrzegamy to i jesteśmy Wam za to wdzięczni – mówi wojewoda podczas gali.

2021-09-24
Odznaczenia dla pracowników olkuskich wodociągów

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta RP dokonał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Prezydent Andrzej Duda Medalem złotym za długoletnią służbę odznaczył siedmioro pracowników olkuskich wodociągów.

2021-09-24
Święto 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego

Spadochroniarze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej obchodzą swoje święto. Z tej okazji w krakowskim garnizonie odbył się uroczysty apel. W wydarzeniu udział wziął wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Służba wojskowa to wymagające zadanie, które w każdych okolicznościach stawia nowe wyzwania. O tym, że na Was Małopolanie zawsze mogą liczyć przekonywaliśmy się już niejednokrotnie. Serdecznie za to dziękuję. A dziś szczególnie pragnę życzyć żołnierskiego szczęścia na każdy dzień służby – mówił wojewoda podczas uroczystości.

Gratulacje i życzenia żołnierzom przekazał także dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. Grzegorz Grodzki.

2021-09-24
grafika informująca o dodatkowym naborze wniosków na dofinansowanie w 2021 roku w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ogłosił dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie w 2021 roku w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wnioski można składać od 22 do 28 września 2021 r.

Kwota niezaangażowanych środków Funduszu, wynikająca z dokonanej przez wojewodów analizy zaangażowania środków przewidzianych na dofinansowanie realizacji zadań własnych organizatorów dotyczących zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, wynosi 364 798 573,02 złotych.

wstecz    do góry     drukuj