2022-01-20
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

2954 / 1611 - ogólna liczba łóżek COVID-19 / liczba łóżek zajętych

271 / 183 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

542 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 20.01.2022, godz. 9.00

2022-01-20
Nowoczesność, konkurencyjność i efektywność. Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę zakładu produkcyjnego MAN Trucks w Niepołomicach

– Działający od blisko 15 lat zakład już wkrótce stanie się najnowocześniejszą i największą tego typu fabryką w Europie – napisał o MAN Trucks w Niepołomicach premier Mateusz Morawiecki. Dziś na terenie fabryki pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę zakładu. List, który do organizatorów i uczestników uroczystości skierował szef rządu, odczytał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W uroczystości uczestniczyli także posłowie Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta wielicki Adam Kociołek oraz burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Firmę MAN reprezentowali: prezes zarządu MAN Trucks&Bus SE Alexander Vlakamp, członek zarządu ds. produkcji i logistyki MAN Trucks&Bus SE Michael Kobriger oraz prezes zarządu MAN Trucks Sp. z o.o. Niepołomice dr Richard Slovak.

2022-01-20
Grafika z napisem Informacja - biały napis drukowanymi literami na tle zdjęcia budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

Na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, dr. Jarosława Sellina wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk na pełniącą obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków po tym, jak dr inż. arch. Dominika Długosz z powodów osobistych złożyła rezygnację ze stanowiska.

2022-01-20
42 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla małopolskich OSP

Wczoraj (19 stycznia) wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów. 42 z nich otrzymają małopolskie Ochotnicze Straże Pożarne.

2022-01-19
Gryf i elektryk. Kolejny specjalistyczny sprzęt dla Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach

Placówka Straży Granicznej w Krakowie-Balicach od dziś może pochwalić się nowym, zaawansowanym technologicznie sprzętem: lekkim robotem pirotechnicznym PIAP GRYF oraz elektrycznym pojazdem marki Nissan. Po ambulansie pirotechnicznym oraz bramkach do automatycznej odprawy granicznej (ABC) to kolejny sprzęt przekazany przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę Placówce Straży Granicznej w Krakowie-Balicach w ciągu ostatnich 5 miesięcy.

Przekazanie sprzętu nastąpiło dziś w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Podczas uroczystości wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą umowy użyczające Straży Granicznej ów sprzęt. W wydarzeniu wzięli udział również zastępca komendanta PSG w Krakowie-Balicach mjr SG Łukasz Tomczyk oraz prezes zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek.

2022-01-19
premier Mateusz Morawiecki, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej zorganizowanej na torze kajakarstwa górskiego w Krakowie

Już w czerwcu 2023 roku województwa małopolskie i śląskie będą gospodarzem III Igrzysk Europejskich. W tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym weźmie udział blisko 7,5 tys. sportowców z 50 reprezentacji. Organizacja zawodów tej rangi to nie tylko szansa na promocję regionów zaangażowanych w ich realizację, lecz także kolejne inwestycje w obiekty sportowe i infrastrukturę drogową.

– Jestem przekonany, że impreza ta będzie inspirowała Polskę i Polaków do bardziej ambitnych osiągnięć sportowych – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu, który odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna" w Krakowie. Podczas wizyty w Małopolsce szefowi rządu towarzyszył m.in. wojewoda małopolski Łukasza Kmita. 

2022-01-18
Nowe miejsce spotkań seniorów z gminy Stryszów

Integracja międzypokoleniowa, poradnictwo zdrowotne, zajęcia ruchowe, warsztaty z rękodzieła, spotkania z artystami, wyjazdy do kina… Z myślą o mieszkańcach gminy Stryszów w wieku powyżej 60 lat otwarto Klub „Senior+”. W budynku LKS „Chełm” Stryszów powstało wyczekiwane miejsce spotkań seniorów. W uroczystym otwarciu wzięli udział poseł Filip Kaczyński. senator Andrzej Pająk i wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego dba o wszystkich Mieszkańców. Wiele uwagi poświęcamy Seniorom. Dzięki programowi „Senior+” wspólnie z samorządami tworzymy miejsca sprzyjające integracji i aktywizacji społecznej; miejsca, gdzie seniorzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania. To odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy chcą móc korzystać z życia i dobrze spędzać jesień życia – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

wstecz    do góry     drukuj