W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się kolejna lekcja obywatelska w ramach II edycji tej inicjatywy. Jej uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie. Spotkali się z nimi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
- Przybliżenie młodym ludziom informacji o tym, jak działa państwo – to główne zadanie lekcji obywatelskich, które odbywają się już drugi rok w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Każdy młody człowiek, który wkracza w dorosłość, powinien znać swoje prawa i obowiązki. Dlatego dziękuję Wam za przybycie i mam nadzieję, że skorzystacie z tego czasu - mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
W lekcji udział wziął także przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW Kraków, który przybliżył uczniom zagadnienia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić gabinet: wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, I wicewojewody małopolskiej Elżbiety Achinger oraz odwiedzić Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.