Otwierając drzwi do przyszłości
2025-03-03

I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger złożyła dzisiaj wizytę w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Wolbromiu. Wicewojewoda spotkała się także z członkami grupy wsparcia dla rodziców dzieci korzystających z Ośrodka.

Ośrodek działa od 2002 r. i niesie pomoc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną lub zagrożonych niepełnosprawnością, a także dzieciom z zaburzeniami wieku rozwojowego. Swoim działaniem obejmuje obszar powiatu olkuskiego oraz gmin powiatów ościennych (miechowskiego, zawierciańskiego, krakowskiego).
Dzieci objęte są szeroko rozwiniętą opieką zapewniającą wsparcie w zakresie m.in.: edukacji, terapii, logopedii czy rehabilitacji. 


- To, co Państwo robią poprzez działalność Ośrodka, jest budowaniem wieloaspektowego wsparcia. Co ważne, jak mogłam się dzisiaj przekonać, obejmuje ono także pomoc dla rodziców. Jestem głęboko przekonana, że właśnie wspólne działania specjalistów i rodziny pomagają stworzyć najlepsze warunki do rozwoju dzieci – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

- Dostępne dzisiaj metody terapeutyczne dają ogromne możliwości. To niezwykle ważne, aby tworzyć warunki pozwalające dzieciom zdobywać samodzielność. Nabiera to szczególnego znaczenia właśnie w obliczu mierzenia się z niepełnosprawnością – dodaje wicewojewoda Achinger.
 
W 2024 r. Ośrodek otaczał opieką 142 wychowanków.


20250303_Wolbrom 20250303_Wolbrom 20250303_Wolbrom
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj