Wyróżnienia Premiera RP dla pani Renaty Żeleńskiej i pani Pauliny Niessner z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie
2025-02-17

Pro publico bono, co znaczy „Dla dobra publicznego”. To napis umieszczony na rewersie Odznaki Honorowej za Zasługi dla Służby Cywilnej. Wyróżnienie ustanowione zostało w 2024 r. rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów. Ma za zadanie nie tylko uhonorować starania najbardziej zasłużonych, ale także wspierać budowanie poczucia integracji grupy zawodowej urzędników i pracowników urzędów państwowych.  

W przypadającym dzisiaj Dniu Służby Cywilnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość, podczas której wręczono Oznaki wyróżniającym się urzędnikom i urzędniczkom. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar oraz dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda.

Odznaki Honorowe
Wśród urzędników z całej Polski wyróżnionych przez premiera Donalda Tuska Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Służby Cywilnej obecne były dwie pracownice Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie: panie Paulina Niessner i Renata Żeleńska. Pierwsza z nich jest kierownikiem Oddziału Organizacji, Skarg i Wniosków w Wydziale Organizacji i Kontroli, druga kierownikiem Oddziału Paszportowego w Wydziale Spraw Obywatelskich.

- Od pierwszych dni swojego urzędowania przy Basztowej w Krakowie, podkreślam, że siłą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są jego pracownicy. Z tym większą satysfakcją towarzyszę dzisiaj wyróżnionym Paniom. To ważne, by praca administracji była należycie zauważana, szanowana i doceniania. Serdecznie gratuluję odznaczenia przyznanego przez Pana Premiera. Jest ono wyrazem nie tylko uznania, ale także podziękowaniem płynącym od kadry zarządzającej naszego Urzędu i wszystkich współpracowników, którzy przez lata czerpali z doświadczenia, wiedzy i umiejętności Pań – dodaje wojewoda Klęczar.

Siła służby cywilnej
- Sprawne realizowanie zadań administracji publicznej możliwe jest dzięki zaangażowaniu osób dla niej pracujących. Pierwsze struktury budowane były tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Do dziś to właśnie administracja stanowi o trwałości i stabilności państwa. Jej struktur nie jest w stanie zburzyć ani upływający czas, ani zmieniające się rządy. Bo służba cywilna to kolejne pokolenia osób zaangażowanych i oddanych dobru publicznemu, które sumiennie i z oddaniem wykonują powierzane zadania, nawet w najtrudniejszych i najbardziej niespodziewanych sytuacjach – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Służba cywilna kiedyś, dziś i w przyszłości
Dzisiejszej uroczystości towarzyszyły wykłady odnoszące się do wybranych aspektów służby cywilnej. Narodowe Archiwum Cyfrowe przygotowało prezentację pod tytułem „Służba cywilna w poszanowaniu przeszłości – nowoczesne archiwum w służbie administracji i społeczeństwu”. Przedstawiciele Ministerstwa Finansów – Krajowej Administracji Skarbowej zaprezentowali aspekty aplikacji mobilnej e-Urząd Skarbowy, natomiast reprezentanci Ministerstwa Rozwoju i Technologii mówili o IGNIS – pierwszej polskiej misji technologiczno-naukowej na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej 20250217_Dzien_Sluzby_Cywilnej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj