Z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu
2024-07-10

I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger odwiedziła dziś Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu. O bieżącej działalności i stojących przed PSSE wyzwaniach rozmawiała z dyrektor jednostki Beatą Śląską.

– Kontynuujemy wizyty w małopolskich Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Dziś przystanek w Nowym Sączu. Dziękuję za to spotkanie w nadziei na dalszą owocną współpracę – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger w ramach zleconych przez Wojewodę Małopolskiego obowiązków sprawuje bezpośredni nadzór m.in. nad Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu była kolejną, którą odwiedziła wicewojewoda Achinger. Wcześniej złożyła wizytę już w PSSE w Chrzanowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Zakopanem, Bochni, Wieliczce i Tarnowie.

Główna misja GIS to dbałość o dobro i zdrowie publiczne obywateli. W szczególności to zadanie jest realizowane przez nadzór nad warunkami higieny środowiska, higieny wypoczynku i rekreacji, zdrowotnymi żywności, żywienia i produktów kosmetycznych czy higieniczno-sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne.

GIS kieruje pracą organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje działalność tych organów.

Więcej o GIS: https://www.gov.pl/web/gis/glowny-inspektorat-sanitarny


20240710_PSSE_NS 20240710_PSSE_NS 20240710_PSSE_NS
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj