Konferencja „Aluminium 2024. Trendy, innowacje, technologie”
2024-06-11

Przyszłość branży aluminiowej, zielona transformacja przemysłowa oraz sytuacja w sektorach kluczowych – to tylko wybrane zagadnienia poruszone podczas dwudniowej konferencji „Aluminium 2024”.

W wydarzeniu wziął udział II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek, który odczytał list skierowany do uczestników przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara.

- Branża aluminium ma ogromny potencjał. Dzieje się tak za sprawą właściwości, jakie przypisujemy temu metalowi. Aluminium cechuje się wysoką wytrzymałością przy relatywnie niskim ciężarze właściwym. Ma doskonałą odporność korozyjną, dobrze przewodzi ciepło i prąd. Jest dość łatwo dostępne, a możliwości recyklingu pozostają w zasadzie nieograniczone (…). To wszystko sprawia, że aluminium jest na szeroką skalę wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, o czym przecież nie trzeba Państwa przekonywać. To też pokazuje, jak sytuacja na polskim rynku aluminium ma ogromny wpływ na kondycję naszej gospodarki, a zarazem jak koniunktura w poszczególnych gałęziach przemysłu warunkuje wyniki branży aluminium. (…) Jestem przekonany, że wymiana wiedzy i doświadczeń zaowocuje umocnieniem relacji wśród firm działających w branży aluminium i szeroko rozumianym otoczeniu, a podjęte dyskusje uaktywnią pokłady innowacyjności - przekazał w liście wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Konferencja skierowana jest głównie do przedstawicieli firm działających na polskim rynku aluminium oraz w powiązanych sektorach biznesowych. Uczestniczą w niej również przedstawiciele środowiska akademicko-naukowego, a także organizacji branżowych powiązanych z sektorem aluminium.

Pierwszego dnia konferencji można było wysłuchać prelekcji m.in. „Pozycji polskiego sektora aluminium w europejskim systemie przemysłowym”. Był również czas na dyskusje branżowe i wymianę doświadczeń. Drugiego dnia zaplanowano poruszenie tematów związanych z zieloną transformacją czy innowacyjnym zastosowaniem aluminium.

Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Aluminiowe.


0G0A42490G0A42630G0A42240G0A41784D5A6125
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj