Dr Hanna Machińska laureatką Nagrody PAU im. Erazma i Anny Jerzmanowskich
2024-06-10

Tegoroczną laureatką Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich została dr Hanna Machińska. W uroczystości wręczenia tego szczególnego wyróżnienia udział wzięła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Obecni byli również: senator Bogdan Klich, prezes Polskiej Akademii Umiejętności Jan Ostrowski, zastępczyni prezydenta miasta Krakowa Maria Klaman, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Jakub Kosek. Uroczystość odbyła się w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.

– Dr Hanna Machińska jest osobą niezwykle zasłużoną, a jej praca i zaangażowanie przyniosły ogromne korzyści całej naszej społeczności. To dla mnie zaszczyt, że mogę uczestniczyć w ceremonii wręczenia tej nagrody. Gratuluję Pani Doktor tego wspaniałego wyróżnienia i życzę kolejnych sukcesów – mówi I wicewojewoda małopolska, Elżbieta Achinger.


Dr Hanna Machińska to polska prawniczka i nauczycielka akademicka z bogatym dorobkiem naukowym i zawodowym. W latach 1991-2017 pełniła funkcję dyrektora Biura Rady Europy w Warszawie. Przez kolejnych 5 lat (2017-2022) była zastępczynią rzecznika praw obywatelskich.

Nagroda Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki oraz działalności społecznej.


20240610_Nagroda_PAU 20240610_Nagroda_PAU 20240610_Nagroda_PAU 20240610_Nagroda_PAU
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj