Kosmiczny piknik
2024-06-09

Bieg po orbicie, planetarna prezentacja, galaktyczny carving, deszcz meteorytów i chmury na patyku – te atrakcje i wyzwania czekały dzisiaj na uczestników kosmicznego pikniku „NASA Żmiąca”. W wydarzeniu przygotowanym w ramach XV Spotkania „Przywrócić Dzieciom Uśmiech” połączonego z XXIV Małopolskim Spotkaniem Rodzin Adopcyjnych uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który objął nad wydarzeniem patronat honorowy.

Coroczne spotkania w Żmiącej gromadzą podopiecznych, przyjaciół i wolontariuszy Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera. Obecne są również rodziny adopcyjne i zastępcze, a także grono osób zainteresowanych tematem adopcji i niesienia pomocy dzieciom.

- Planeta dom – tak nawiązując do tematyki dzisiejszego pikniku, można by nazwać misję, którą Państwo realizują. Ktoś kiedyś powiedział, że każde dziecko to osobny wszechświat. Ze swoim zestawem wyzwań, ale także umiejętności i pasji. Rolą rodziców i opiekunów jest pomagać ten wszechświat rozwijać. Wspierać i otaczać miłością, która sprawia, że rozkwita, zdobywa nowe umiejętności, aż wreszcie staje się samodzielny. Każdy gest i działanie, które to umożliwia, jest nie do przecenienia – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Piknik był dla dzieci okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia nowych. Przygotowane zostały m.in. pokazy pierwszej pomocy, a także stoiska z zabawami z zakresu prewencji ruchu drogowego i pokaz robotów pirotechnicznych i łazików. Za udział w poszczególnych zajęciach można było otrzymać specjalne potwierdzenie, a na najbardziej zaangażowanych śmiałków czekały nagrody.

Więcej na temat Fundacji i Dzieła Pomocy Dzieciom: https://www.dpd.pl/kim-jestesmy/

Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA Piknik_NASA
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj