Gabriela Olszowska została małopolskim kuratorem oświaty
2024-03-02

Minister edukacji Barbara Nowacka powołała na małopolskiego kuratora oświaty Gabrielę Olszowską. Uroczystość odbyła się podczas XX jubileuszowej Konferencji OSKKO - Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty.

Minister Nowacka wręczając akt powołania powiedziała, że powołanie pani kurator symbolicznie domyka konieczną zmianę.

- Małopolska oświata potrzebuje zmiany i odbudowania relacji. Pani Gabriela Olszowska jest symbolem nauczycielki odważnej, stojącej zawsze po stronie praw ucznia, nauczyciela, praw człowieka – mówiła minister edukacji Barbara Nowacka.

Przed XX Ogólnopolską Konferencją Kadry Kierowniczej Oświaty minister edukacji Barbara Nowacka spotkała się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z I wicewojewodą małopolską Elżbietą Achinger. Rozmowa dotyczyła wyzwań stojących przed polską edukacją i problemów w Małopolsce.

Gabriela Olszowska od połowy grudnia 2023 r.  p.o. kuratora. Małopolska kurator jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem języka polskiego. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, zarządzanie w oświacie na Politechnice Krakowskiej i europeistykę w Akademii Ignatianum. Była wieloletnim dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Krakowie, rzeczoznawcą w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Jest autorką publikacji metodycznych, autorką książki pt. „O!cena. Od przepisów do sztuki oceniania”.


20240302_kurator 20240302_kurator 20240302_kurator
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj