To już 25 lat samorządu powiatu suskiego
2024-02-29

Ustawa o samorządzie powiatowym z 1998 roku umożliwiła zawiązywanie jednostek administracyjnych na tym szczeblu. Tego samego roku odbyły się także pierwsze wybory do rad powiatów. Dzisiaj uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia samorządu powiatu suskiego odbyły się w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Udział w nich wziął II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek, który przekazał okolicznościowe życzenia od wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara. Obecny był także marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

– Jednostki samorządu terytorialnego realizują zadania z myślą o lokalnej społeczności i dla niej. Samorząd powiatowy mocno i na wielu polach pracuje dla mieszkańców. Pragnę podziękować wszystkim, którzy angażują się na rzecz rozwoju powiatu suskiego. Życzę wielu dobrych pomysłów – realizowanych z pożytkiem dla wszystkich, którzy tu mieszkają – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.

Podczas uroczystości jubileuszowych dr Jadwiga Sobczuk wygłosiła prelekcję „Ziemie powiatu suskiego w perspektywie historycznej”. Natomiast starosta Józef Bałos mówił o 25 latach samorządowego powiatu suskiego. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła grupa muzyczno-wokalna „Pokolenie” z Zembrzyc.


20240229_25lat_powiatu_suskiego 20240229_25lat_powiatu_suskiego 20240229_25lat_powiatu_suskiego 20240229_25lat_powiatu_suskiego
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj