Kraków nauką stoi. Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa
2024-02-26

Wybrane zagadnienia z projektu aktualizacji „Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030/2050”, podsumowanie Dni Jana Pawła II oraz Festiwal Nauki i Sztuki 2024. To m.in. tematy podjęte na posiedzeniu Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, które odbyło się w murach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W posiedzeniu udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Obecny był także prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

– Kraków to miasto wyjątkowe – pielęgnujące i rozwijające polską naukę oraz kształcące kadry na najwyższym poziomie. To zaszczyt móc się z Państwem spotkać. Krakowskie uczelnie wyższe są mi szczególnie bliskie za sprawą Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którego najpierw byłem studentem, a następnie pracownikiem. M.in. to utwierdziło mnie w przekonaniu, jak znaczący jest potencjał tutejszych uczelni. Dziękuję Magnificencjom za dbałość o jego konsekwentny rozwój
– mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Podczas posiedzenia wręczona została nagroda Phil Epistemoni dla red. dr. Grzegorza Kościńskiego. Nagroda przyznawana jest dziennikarzom i publicystom za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz szkolnictwa wyższego, nauki oraz kultury i sztuki.

Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa to organizacja skupiająca rektorów uczelni krakowskich i małopolskich. Stanowi grupę ludzi nauki – profesorów piastujących najwyższe funkcje w uczelniach (rektorów), którzy wspólnie dbają o właściwe standardy kształcenia studentów i doktorantów oraz o wysoki poziom badań naukowych, a co za tym idzie – o rozwój szkół wyższych dla pożytku Krakowa, makroregionu Małopolski i całego kraju.

W kadencji 2020-2024 przewodniczącym KRSWK jest prof. dr hab. Jacek Popiel – rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Funkcje wiceprzewodniczących KRSWK pełnią prof. dr hab. inż. Jerzy Lis – rektor Akademii Górniczo-Hutniczej oraz prof. dr hab. Dorota Segda – rektor Akademii Sztuk Teatralnych.


20240226_Rada_Rektorow 20240226_Rada_Rektorow 20240226_Rada_Rektorow 20240226_Rada_Rektorow 20240226_Rada_Rektorow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj