„Solidarni z Ukrainą: 10 Lat Waleczności, 2 Lata Bohaterstwa”
2024-02-23

I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger wzięła udział w koncercie „Solidarni z Ukrainą: 10 Lat Waleczności, 2 Lata Bohaterstwa”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Instytucje reprezentowali konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski i konsul generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie Erin A. Nickerson.

- To niezwykle ważne i symboliczne, że w tym wydarzeniu wspólnie uczestniczą przedstawiciele Polski, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Jest to dowód bardzo dobrych relacji i współpracy polsko-amerykańsko-ukraińskiej. Współpracy, której Ukraina potrzebuje, bo wciąż imponująco walczy o swoją wolność - mówi I wicewojewoda Elżbieta Achinger.

W Auli Florianka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie wystąpił Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej oraz Ukraiński Chór Dziecięcy. Podczas wydarzenia wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego dla ukraińskiej młodzieży zorganizowanego przez Fundację Jedność.

Goście koncertu mogli zobaczyć wystawę prac plastycznych ukraińskich dzieci. Przygotowano także wystawę Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) prezentującą fotografie autorstwa Magdaleny Greli. Zdjęcia ukazują doświadczenia obywateli Ukraińskich szukających schronienia w Polsce oraz gościnność i hojność Polaków.

20240223_koncert słowacki 20240223_koncert słowacki 20240223_koncert słowacki 20240223_koncert słowacki 20240223_koncert słowacki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj