Solidarni z Ukrainą. Spotkanie korpusu dyplomatycznego Krakowa oraz władz Małopolski i Krakowa
2024-02-23

W przededniu drugiej rocznicy pełnoskalowej inwazji wojskowej Rosji na Ukrainę oraz dla upamiętnienia dziesiątej rocznicy rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Krakowie spotkali się dziś przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz władz Małopolski i Krakowa. Obecni byli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz zastępca prezydenta miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Gospodarzem spotkania był konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski.

– Już od dekady Ukraina walczy o swoją wolność i niepodległość, a od dwóch lat jest w stanie otwartej wojny z Rosją. To był i wciąż jest ciężki okres dla naszych wschodnich sąsiadów. Nieustannie pokazują oni jednak, że są zdeterminowani walczyć o suwerenność swojego narodu. Małopolska od początku konfliktu wspierała Ukrainę, oferując pomoc i dając schronienie uciekającym przed wojną uchodźcom. Dziś wspólnie mówimy „stop” brutalnym działaniom wojennym toczącym się za naszą wschodnią granicą. Nasze dzisiejsze spotkanie to swego rodzaju manifest dla przywrócenia pokoju w Ukrainie – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Podczas spotkania wyświetlony został krótki filmik ze zdjęciami. W fotograficznym skrócie przedstawiona została aktualna sytuacja w Ukrainie.


20240223_Ukraina 20240223_Ukraina 20240223_Ukraina 20240223_Ukraina 20240223_Ukraina 20240223_Ukraina
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj