Obradował Parlamentarny Zespół ds. Małopolski
2024-02-15

Projekty drogowe ujęte w rządowych programach, w tym w programie 100 obwodnic, oraz ogólny stan małopolskich dróg. To tematy trzeciego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Małopolski. Wyjazdowe spotkanie odbyło się tym razem w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Krakowie.

Obrady prowadził przewodniczący Zespołu - poseł Marek Sowa. Obecni byli posłowie: Urszula Nowogórska, Dorota Marek, Weronika Smarduch, Aleksander Miszalski, Piotr Górnisiewicz, Piotr Lachowicz, a także I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger oraz II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek. Udział wzięli również pełnomocnik wojewody małopolskiego do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Maciej Ostrowski oraz dyrektor Biura Wojewody Łukasz Krzysztofik.

– Priorytetem wyznaczającym kierunki działań Zespołu są starania o pozyskanie środków centralnych, które całej Małopolsce są bardzo potrzebne. Dobry stan dróg w naszym województwie to synonim bezpieczeństwa mieszkańców. Mam nadzieję, że efektem pracy Zespołu będzie właśnie zwiększenie poziomu tego bezpieczeństwa – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

– Małopolska i Małopolanie potrzebują stałego rozwoju, a jedną z kluczowych jego dziedzin jest infrastruktura drogowa. Głęboko wierzę, że dzięki działaniom Zespołu nastąpi w tym zakresie progres. W wielu miejscach Małopolski potrzebne są obwodnice. Dołożymy wszelkich starań, aby usprawnić ich realizację – dodaje II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.

Parlamentarny Zespół do spraw Małopolski powołany został 15 listopada 2023 r. Współtworzy go 19 posłów i 2 senatorów.

Do zadań Parlamentarnego Zespołu do spraw Małopolski należy w szczególności inicjowanie, podejmowanie i wspieranie działań na rzecz wszechstronnego, gospodarczego, społecznego i kulturowego rozwoju Małopolski, jak również wypracowywanie i przedstawianie organom takim, jak: Sejm RP, Senat RP, rząd oraz jego agendy, a także instytucjom europejskim rozwiązań dotyczących Małopolski. Zespół stawia na współpracę z samorządami, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami i podmiotami prowadzącymi działalność na terenie województwa małopolskiego. Będzie też wypracowywał stanowiska i opinie o rozwiązaniach prawnych wpływających na rozwój Małopolski.

Więcej o Parlamentarnym Zespole do spraw Małopolski: https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=917


20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny 20240215_GDDKiA_Zesp_Parlamentarny
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj