Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Województwie Małopolskim
2024-01-30

Po raz pierwszy w 2024 roku obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Województwie Małopolskim. Ze strony rządowej do składu WRDS dołączyli wojewoda Krzysztof Jan Klęczar oraz dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda.

W dzisiejszym posiedzeniu plenarnym udział wzięli wicewojewodowie małopolscy Elżbieta Achinger oraz Ryszard Śmiałek. Obecna była także dyrektor Lucyna Gajda.

- Na drodze wspólnej, konstruktywnej rozmowy możemy rozmawiać i wypracowywać rekomendacje i dobre rozwiązania. Dialog to podstawa. Dziękuję wszystkim, którym przyświeca ta idea i którzy kierują się nią w realizacji codziennych zadań. Harmonogram pracy na rok 2024 obejmuje wiele newralgicznych tematów, które będzie omawiać WRDS, jak wynagrodzenia w podmiotach leczniczych czy pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkołach – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Wśród kwestii poruszonych na dzisiejszym posiedzeniu plenarnym znalazła się m.in. rewitalizacja przepisów o transporcie drogowym i zmian prawnych niezbędnych dla funkcjonowania tej branży, a także sprawa przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów. Podjęto również temat sytuacji w krakowskim Oddziale ArcelorMittal Poland S.A.

- Praca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego to praca na rzecz spraw ważnych dla naszego regionu. Chociażby agenda dzisiejszego spotkania pokazuje, że zajmujemy się tematami praktycznymi i odnoszącymi się do spraw szczególnie wrażliwych społecznie, jak szeroko pojęta sytuacja w sektorze hutniczym i miejscami pracy w krakowskim Oddziale ArcelorMittal Poland S.A.– mówi II wicewojewoda Ryszard Śmiałek.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Województwie Małopolskim została powołana w 2015 r. Posiedzenia WRDS-u umożliwiają wyrażanie opinii i stanowisk w sprawach objętych zakresem zadań związków zawodowych lub organizacji pracodawców, które pozostają w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa.20240130_WRDS_122 20240130_WRDS_122 20240130_WRDS_122 20240130_WRDS_122 20240130_WRDS_122 20240130_WRDS_122
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj