Podsumowanie roku 2023 w garnizonie małopolskiej Policji
2024-01-22

Małopolscy policjanci dzień i noc stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców województwa. Otaczają także opieką licznie odwiedzających nasz region turystów, reagując w sytuacjach zagrożenia. Ich praca to nie tylko patrole i interwencje, ale także działania profilaktyczne. Dziś policjanci z małopolskiego garnizonu podsumowali swoją pracę w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W naradzie wzięła udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

– Małopolscy funkcjonariusze i funkcjonariuszki wkładają w służbę całe swoje serca. Ich zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu obowiązków pozwalają nam czuć się bezpiecznie. Dzisiejsze podsumowanie ubiegłorocznej pracy to doskonała okazja do podziękowań za trud codziennej służby. To również dobry moment na określenie najbliższych planów i celów
– mówi wicewojewoda Elżbieta Achinger.

W utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa w naszym województwie zaangażowanych jest prawie 7,6 tys. policjantów. Ich pracę wspiera niemal 1,7 tys. pracowników cywilnych. Służbę w małopolskim garnizonie pełni również 81 specjalnie przeszkolonych psów.

Małopolska to bardzo atrakcyjny turystycznie region. Trwające ferie są dla policjantów czasem intensywnej pracy. Policjanci pełnią patrole narciarskie (w ubiegłym roku było ich 190), prowadzą także działania profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Podczas wakacji policjanci pełnią również służbę na wodzie. W sezonie letnim 2023 odbyli ponad 1,1 tys. ośmiogodzinnych służb. W ubiegłym roku w Małopolsce utonęło aż 15 osób – to o 6 więcej niż w 2022 r.

Szczególnym obszarem podczas letniego i zimowego wypoczynku jest monitorowanie ruchu drogowego. Policjanci konsekwentnie powtarzają, że kontrole są po to, aby było bezpieczniej.

– Bardzo dziękuję za zaangażowanie małopolskiej Policji w akcje i kampanie społeczne, w tym te dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Godna uwagi jest kampania informacyjna „Bądź człowiekiem – Reaguj”, a także konkurs „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”. To jeden z – jakże cennych – wymiarów budowania świadomości zagrożeń, a także rozwijania wrażliwości społecznej – dodaje I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.


20240122_KWP_Narada_roczna 20240122_KWP_Narada_roczna 20240122_KWP_Narada_roczna 20240122_KWP_Narada_roczna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj