Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Ludwika Węgrzyna
2024-01-16

Był cenionym i szanowanym działaczem społecznym i politycznym. Przez wiele lat pełnił funkcję starosty bocheńskiego, prezesa Związku Powiatów Polskich, członka Komitetu Regionów Unii Europejskiej i wielu innych organów i instytucji. Dzisiaj na ścianie niedawno powstałego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni odsłonięta została tablica upamiętniająca postać Ludwika Węgrzyna, zmarłego w październiku 2022.

Specjalny list na tę uroczystość skierował wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

W odsłonięciu tablicy - w imieniu wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara - udział wzięli dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda oraz dyrektor Biura Wojewody Łukasz Krzysztofik.
 
- Polityk, prawnik i samorządowiec w swojej wieloletniej karierze zawodowej pełnił funkcje m.in. Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosty Bocheńskiego czy Członka Europejskiego Komitetu Regionów. Jako samorządowiec dał się poznać jako długoletni praktyk w obszarze zarządzania w administracji publicznej i finansów publicznych. Naszym dziejowym zobowiązaniem jest pamiętać o tych, którzy sprawy regionu traktowali priorytetowo. Niech tablica upamiętniająca śp. Ludwika Węgrzyna przypomina nam postać wybitnego Polaka – patrioty, który posiadając wiedzę i doświadczenie, nieprzerwanie działał dla dobra i rozwoju lokalnej społeczności - przekazał wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w liście odczytanym przez dyrektor Lucynę Gajdę.

Uczestnicy uroczystości przywoływali także zasługi śp. Ludwika Węgrzyna w zainicjowaniu budowy ZOL w Bochni.


Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Bochni

20240116_tablica 20240116_tablica 20240116_tablica 20240116_tablica 20240116_tablica 20240116_tablica
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj