Odznaczenia państwowe dla pracowników Zamku Królewskiego na Wawelu
2024-01-03

Wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości. Od 1930 roku jedno z najważniejszych muzeów w kraju. Miejsce przychowania zespołu obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Wystawy prezentowane na Zamku Królewskim na Wawelu co roku zwiedza ponad milion turystów. 

O bezcenne zbiory, a także o szereg inicjatyw podejmowanych w ramach działalności Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki w Krakowie dbają jego pracownicy. W uznaniu na ich zasługi oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył odznaczenia państwowe: Srebrny Krzyż Zasługi oraz sześć Medali Złotych za Długoletnią Służbę. Uroczystość dekoracji odbyła w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.

– Niezależnie od liczby zwiedzonych wystaw i pokonanych z przewodnikiem tras Zamek Królewski na Wawelu zawsze ukazuje inne oblicze. Skrywa tajemnice, które odkrywać będą jeszcze kolejne pokolenia. To skarbnica wiedzy historycznej i twierdza naszej tożsamości narodowej. Nic dziwnego, że przyciąga tłumy turystów. Jest naszą dumą. Praca w tak niezwykłej instytucji kultury wiąże się z zaszczytem, ale i poczuciem odpowiedzialności. Państwa misja jest tak ważna, jak istotne jest nasze przywiązanie do historii oraz tradycji. Składam Państwu serdeczne podziękowania za działalność na rzecz ochrony narodowego dziedzictwa kulturowego oraz wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Serdecznie gratuluję przyznanych odznaczeń – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Następnie odbyła się uroczystość wręczenia medali i odznaczeń honorowych nadanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o Zamku Królewskim na Wawelu – https://wawel.krakow.pl/o-muzeum
https://wawel.krakow.pl/o-wawelu

Wawel020Wawel022Wawel026Wawel007Wawel010Wawel003Wawel018Wawel009Wawel021Wawel029
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj