Myśląc globalnie – działaj lokalnie. Primus in Agendo dla Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce
2023-12-08

- Ks. Mieczysław Maliński zwykł mawiać, że miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka. Właśnie taka postawa, której osią jest druga osoba i dbałość o jej dobro i rozwój, zasługuje na najwyższe uznanie – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wicewojewoda gościł dzisiaj dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce panią Annę Front. Towarzyszyła jej poseł na Sejm RP Urszula Rusecka – wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.


Spotkanie było okazją do uhonorowania odznaczeniem. Z rąk I wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza pani Anna Front odebrała odznakę honorową Primus in Agendo. Wyróżnienie przyznane zostało postanowieniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Odznaka ta nadawana jest osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Jest ona wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów.

- Rzetelność i ofiarność to filary, na których oparła Pani swoje działania. To one pozwoliły pokonać wyzwania i realizować krok po kroku zamierzone działania. Wyrazem docenienia wszystkich starań jest przyznane odznaczenie. Proszę przyjąć je wraz z podziękowaniem za poniesiony trud – dodaje I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Pani Anna Front jest andragogiem i pedagogiem specjalnym. Przewodzi pracom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce. Wspiera lokalne inicjatywy społeczne i edukacyjnie oraz otacza troską klasztor w Staniątkach.20231208_Odznaczenie_WWRP 20231208_Odznaczenie_WWRP 20231208_Odznaczenie_WWRP 20231208_Odznaczenie_WWRP
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj