Wizyta ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce
2023-12-04

I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz spotkał się z goszczącym w stolicy Małopolski ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Viktorem Elblingiem. Swoją misję dyplomatyczną w Polsce ambasador rozpoczął we wrześniu tego roku. Wizyta w Krakowie stała się okazją do rozmów na temat potencjału Małopolski i współpracy regionów.

- Kraków – dawna stolica i siedziba władców Polski – to perła w koronie dóbr naszego województwa. Cała Małopolska zachwyca różnorodnością i bogactwem. Warto podkreślić, że jest to region ważny nie tylko turystycznie, ale także gospodarczo, naukowo i pod względem rozwoju technologicznego. Jestem przekonany, że ta pierwsza wizyta Pana Ambasadora stanie się impulsem do częstszych odwiedzin w południowej Polsce – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.


- Życzę, aby misja powierzona Panu Ambasadorowi przyniosła wiele pozytywnych doświadczeń i obfitowała w projekty ambitne i służące pogłębianiu współpracy pomiędzy naszymi krajami. Niech będzie to także czas poznawania wspaniałej kultury i zwyczajów Polski – dodaje wicewojewoda.

Podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie rozmawiano także o obszarach możliwej współpracy, kwestiach historycznych i kulturowych.

Ambasadorowi towarzyszył konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Holger Mahnicke. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa.

***
Viktor Elbling urodził się w 1959 r. w Karaczi. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie w Bonn. Misję dyplomatyczną pełnił dotychczas m.in. w Rzymie i Meksyku. Doświadczenie zdobywał także, pracując w ambasadach w Seulu i Madrycie, a także w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych.  
29 września 2023 złożył listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Andrzeja Dudy, rozpoczynając w ten sposób swoją misję dyplomatyczną w Polsce.20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec 20231204_Ambasador_Niemiec
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj