70 lat Szkolnego Związku Sportowego
2023-10-27

Powstał w 1953 roku jako ogólnopolska organizacja sportowa młodzieży szkół zawodowych. Od tego czasu minęło już 70 lat, w czasie których Szkolny Związek Sportowy stał się dobrowolnym, powszechnym i samorządnym związkiem sportowym, działającym dla zdrowia, aktywności ruchowej i sportu dzieci i młodzieży szkolnej.

Dziś w niedawno otwartej nowej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce odbyły się uroczystości towarzyszące jubileuszowi 70-lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego. Były one połączone z uroczystym podsumowaniem „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” za rok szkolny 2022/23. W uroczystości uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym członkom Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.

– Dziękuję za to, że starają się Państwo zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia i uprawiania sportu, organizując różne turnieje, zawody sportowe oraz inne formy aktywności. Wręczone dziś odznaczenia to dowód uznania dla podejmowanego trudu w krzewieniu wśród społeczeństwa prosportowej postawy i zdrowego stylu życia. Serdecznie gratuluję wyróżnionym i życzę dalszych owocnych lat działalności – mówi wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył 13 Krzyży Zasługi (1 Złoty, 4 Srebrne i 8 Brązowych) przyznanych w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu.

Również Minister Sportu docenił członków MSZS za działalność społeczną na rzecz sportu, przyznając 1 Złotą, 1 Srebrną i 2 Brązowe odznaki honorowe „Zasłużony dla Sportu”. Dekoracji wyróżnionych dokonał wicewojewoda Małodziński.


– Hala przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce kosztowała prawie 39,1 mln złotych. Powiat wielicki przeznaczył na jej budowę własne środki w wysokości około 15,4 mln złotych, ale pozostała część została pokryta z dofinansowania otrzymanego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu - Polski Ład. Takie obiekty to wizytówka rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. To konkretny wymiar naszej pracy dla Polski i Polaków, dla rozwoju i umacniania samorządu, dla realizacji marzeń mieszkańców. Daliśmy szansę właśnie takim ambitnym i spektakularnym, a zarazem funkcjonalnym inwestycjom, z boiskiem na dachu, wielkimi trybunami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Bo właśnie takie projekty wpływają na rozwój Polski lokalnej, czynią ją atrakcyjnym miejscem i dają jej nowe perspektywy
– dodaje wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Najważniejsze parametry nowej hali sportowej:

  • powierzchnia zabudowy hali gimnastycznej wraz garażami podziemnymi to ponad 6,7 tys. m2,
  • trybuny mieszczą ok. 200 osób,
  • podziemny parking dla ok. 100 samochodów i stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych,
  • boisko do piłki halowej na hali gimnastycznej o wymiarach 40m x 20m wraz z minimalnym poboczem o szerokości 100 cm wzdłuż dłuższych boków boiska i ok. 200cm wzdłuż krótszych boków boiska,
  • boisko do koszykówki na dachu budynku o wymiarach 28m x 15m wraz z minimalnym poboczem o szerokości 2,5 m wzdłuż dłuższych boków boiska i 1,5 m wzdłuż krótszych boków boiska.


Źródło informacji o inwestycji:
https://www.powiatwielicki.pl/aktualnosci,6999,uroczyste-otwarcie-hali-sportowej-przy-liceum-ogoacute-lnoksztalcacym-im-jana-matejki-w-wieliczce.html


Więcej o Szkolnym Związku Sportowym: https://szs.pl/info-o-dzialalnosci/


20231027_Wieliczka_70latSZS 20231027_Wieliczka_70latSZS 20231027_Wieliczka_70latSZS 20231027_Wieliczka_70latSZS 20231027_Wieliczka_70latSZS 20231027_Wieliczka_70latSZS
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj