Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie
2023-10-24

W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał, aby poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej być człowiekiem, to znaczy, ażeby bardziej być, nie tylko z drugim, ale i dla drugich*. Te słowa świętego Jana Pawła II codziennie przyświecają uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie w powiecie tarnowskim. Dziś na terenie placówki odbyły się uroczystości z okazji święta jej patrona – papieża Polaka.

W obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

22 października przypadła 45. rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego. Dziś obchodzimy Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. To piękna uroczystość, która przypomina o nauczaniu naszego Papieża. Przyjęcie Karola Wojtyły na orędownika Szkoły 22 lata temu było zaszczytem i zobowiązaniem dla całego grona pedagogicznego, uczniów i rodziców. Wcielenie w życie spuścizny świętego Jana Pawła II uczy szacunku i miłości do drugiego człowieka. Ważne, by być, a nie tylko mieć. Niech ta myśl pozostanie z Państwem przez kolejne lata pracy. Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom życzę, by wstawiennictwo świętych pomogło w uzyskaniu potrzebnych łask – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.  

*Przemówienie Ojca Świętego w siedzibie UNESCO, 2 sierpnia 1980 r.

Historia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie: http://www.zsp1gskrzyszow.pl/index.php/o-szkole/historia-szkoly


20231024_Skrzyszow 20231024_Skrzyszow 20231024_Skrzyszow 20231024_Skrzyszow 20231024_Skrzyszow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj