Warto być dumnym z polskiego munduru. Święto Terenowych Organów Wykonawczych Ministra Obrony Narodowej
2023-10-20

Pod koniec 1918 r. odradzająca się z niewoli Polska kształtowała swoją państwowość. Tworzyła się administracja publiczna, także wojskowa. Na pamiątkę tamtych wydarzeń 27 października obchodzone jest święto Terenowych Organów Wykonawczych Ministra Obrony Narodowej. Dzisiaj uroczystości z tej okazji odbyły się w Małopolsce. Uczestniczył w nich I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 
– Siłę państwa mierzy się także poprzez struktury wojskowe. To one stanowią o poczuciu bezpieczeństwa, kształtują postawy patriotyczne i tworzą rusztowanie dla rozwoju. To one trwają, gdy historia stawia przed narodem kolejne wyzwania. Odpowiadając za zasoby Wojska Polskiego, pełnią Państwo ważną rolę. Z okazji obchodzonego święta życzę, aby każdy dzień pracy przynosił poczucie dobrze wypełnionego zadania. Niech będzie on także źródłem osobistej satysfakcji ze służby pełnionej dla Rzeczypospolitej Polskiej – mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– Dzisiaj szczególnie trzeba przypomnieć, że warto być żołnierzem. Warto pełnić tę wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju służbę. Ku chwale Ojczyzny, ku chwale naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej! Ale warto także być dumnym z tych, którzy już są w strukturach Wojska Polskiego. Warto być dumnym z polskiego munduru. Utożsamia on bowiem w sobie wielowiekową tradycję i przypomina o drogach, jakie wiodły Polskę do niepodległości – dodaje wicewojewoda Pagacz.
 
Więcej na temat tego, jak zostać żołnierzem RP, można przeczytać tutaj:
https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/
 
Podczas uroczystości, które miały miejsce w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, wyróżnieni zostali najbardziej zasłużeni żołnierze. Wydarzenie zakończył koncert orkiestry wojskowej.


20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa 20231020_Muzeum_Lotnictwa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj