Duże zainteresowanie punktem paszportowym w Galerii Bronowice w Krakowie
2023-10-18

Już niemal 500 wniosków przyjęto w nowym punkcie paszportowym, który od 9 października z inicjatywy wojewody małopolskiego Łukasza Kmity działa w Galerii Bronowice. Trzy stanowiska obsługują w ciągu dnia łącznie ok. 70 klientów.

– Liczby pokazują, że nasze działania związane z otwarciem kolejnego punktu paszportowego na terenie Krakowa miały sens i były trafne. Małopolanie zyskali nowe możliwości, oszczędzają czas i w komfortowych warunkach załatwiają sprawy urzędowe – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Odpowiedź na potrzeby mieszkańców

W roku 2023 w całej Małopolsce przyjęto prawie 192 tys. wniosków paszportowych. Mniej więcej co trzeci został złożony w Krakowie.

– Otwarcie drugiego miejsca w Krakowie, gdzie Małopolanie mogą złożyć wniosek o wydanie paszportu, było odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Analizujemy dane dotyczące zainteresowania wyrobieniem dokumentu, porównujemy je z możliwościami poszczególnych lokalizacji i sprawdzamy zadowolenie z obsługi urzędników. Liczą się czas, komfort oraz dostępność świadczonej usługi. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. Urząd powinien być blisko mieszkańcom. Z tego założenia wychodziłem we wszystkich swoich działaniach – tłumaczy wojewoda Łukasz Kmita.

Tylko w poniedziałek, 9 października, nowo otwarty lokal odwiedziło 65 osób.

– Cieszy nas wysoka frekwencja w punkcie paszportowym w Galerii Bronowice. Uruchomienie placówki było kolejnym krokiem w stronę stworzenia maksymalnie kompleksowej oferty. Szanując czas naszych klientów, chcemy precyzyjnie odpowiadać na ich potrzeby. Zależy nam, aby w jednym miejscu mogli zrealizować codzienne zadania, od zakupów, przez konsultację z pediatrą czy internistą, aż po sprawy urzędowe i wiele innych – mówi Aleksandra Mańka, dyrektor Galerii Bronowice.

Na zakupy i po paszport

Punkt w Galerii Bronowice zlokalizowany jest na pierwszym piętrze centrum handlowego przy ul. Stawowej 61 w Krakowie. Klienci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

Odbiór gotowego dokumentu możliwy jest w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich MUW przy ul. św. Sebastiana 9.

W punkcie funkcjonuje system kolejkowy. Możliwa jest rezerwacja internetowa czynna przez całą dobę za pośrednictwem strony: https://muw.bezkolejki.eu/ 

Wcześniej Sucha Beskidzka i Miechów

W Małopolsce biura paszportowe funkcjonują w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz w delegaturach w Tarnowie i Nowym Sączu. Są też Terenowe Punkty Paszportowe w: Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Miechowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach.

– Wzmacnianie sieci punktów paszportowych Małopolski rozpoczęliśmy znacznie wcześniej. Od początku roku 2023 uruchomiliśmy już dwa Terenowe Punkty Paszportowe w Suchej Beskidzkiej i w Miechowie. Ten ostatni ruszył na początku września. Do 17 października złożono tam 339 wniosków paszportowych – przypomina wojewoda Kmita.

Z myślą o klientach i pracownikach

– To trzecie biuro paszportowe uruchomione w 2023 roku. Tak właśnie rozumiem skuteczność w odpowiadaniu na potrzeby mieszkańców. Zainteresowanie wyrobieniem dokumentu paszportowego nie maleje. W 2021 roku przyjęliśmy niemal 120 tys. wniosków paszportowych, w ubiegłym roku było ich ponad 246 tys. Teraz zbliżamy się do 192 tys. wniosków. Uruchamiając nowy punkt paszportowy, odciążamy ten przy ul. św. Sebastiana i dokładamy kolejne stanowiska obsługi. Z myślą o klientach i pracownikach – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20231018grafika
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj