Wiejski Dom Kultury w Radgoszczy – Narożnikach został otwarty
2023-10-10

Dobudowane do istniejącego budynku sala świetlicowa oraz taras. Instalacja wewnętrzna oraz instalacja odnawialnych źródeł energii. Odpowiednie wyposażenie. To tylko wybrane z szeregu prac, jakie zostały wykonane w Wiejskim Domu Kultury w Narożnikach w gminie Radgoszcz. We wrześniu tego roku zakończyła się inwestycja związana z jego rozbudową. W uroczystym otwarciu obiektu udział wziął I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecny był także poseł Wiesław Krajewski.

- Dzięki dobrej współpracy na linii rząd-samorząd dzisiaj możemy otwierać Wiejski Dom Kultury po rozbudowie. Jest to inwestycja ważna z punktu widzenia lokalnej społeczności. Dofinansowanie, jakie otrzymała gmina Radgoszcz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, to ponad 4,3 mln zł. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ponad 4,8 mln zł. Od dzisiaj to miejsce będzie centrum kultury gminy – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Dodatkowo w ramach inwestycji wykonano: wentylację z funkcją chłodzenia, zagospodarowano teren poprzez budowę drogi dojazdowej z miejscami parkingowymi, dojścia i chodniki oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.


20231010 20231010 20231010 20231010 20231010
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj