Poczta blisko mieszkańców. Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji placówki w Brzeźnicy
2023-10-06

Filia Urzędu Pocztowego Wadowice w miejscowości Brzeźnica zmieniła lokalizację z ul. Wiślanej 18 na ul. ks. Eugeniusza Łudzika 1. Dzięki tej zmianie klienci odczują nie tylko wyższy standard obsługi, ale także zyskają możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza oferowanych usług. W uroczystym otwarciu placówki pocztowej uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Blisko mieszkańców

– Placówka pocztowa to ważny punkt usług pocztowo-finansowych. Daje możliwość skorzystania w wielu produktów oraz zakupu towarów handlowych. To miejsce, które powinno być blisko każdego Mieszkańca. Rząd Prawa i Sprawiedliwości z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim na czele otwiera nowe placówki, przywraca te, które zostały zamknięte i zwiększa potencjał istniejących. Nie inaczej jest tutaj, w gminie Brzeźnica. Mieszkańcy mogą korzystać już z dogodniejszej lokalizacji siedziby Poczty Polskiej. To zasługa działań licznych podmiotów i wieloetapowych działań. Dzięki temu doszło do realizacji zadania, które ułatwi funkcjonowanie lokalnej społeczności – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Alokacja placówki dokonana została do nowoczesnego budynku, w którym znajduje się m.in. Urząd Gminy, gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, apteka i inne lokale usługowe. Zmiana lokalizacji oznacza dla klientów lepszą dostępność do usług pocztowych oraz lepszy standard obsługi. W placówce uwzględniono potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz osób z wózkami dziecięcymi. Dla wygody klientów w pobliżu placówki znajduje się również ogólnodostępny parking.

Różnorodna oferta

– Wygoda klientów i pełne wykorzystanie potencjału sprzedaży to priorytety, które wyznaczają kierunki zmian w sieci Poczty Polskiej. Stale podnosimy komfort obsługi Klientów oraz dbamy o warunki pracy naszych Pracowników. Dzięki zmianie lokalizacji placówki w Brzeźnicy wprowadzamy udogodnienia dla osób, które korzystają z różnorodnej oferty pocztowej – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Klienci mają do dyspozycji okienko, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej oraz jest wydzielona strefa handlu. W placówce pocztowej będzie można m.in. wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych – wpłat i wypłat pieniężnych. Ponadto zrealizować usługi bankowo-ubezpieczeniowe, a w strefie handlowej skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

Poczta w centrum

– Oddajemy do dyspozycji nową placówkę pocztową w głównym punkcie miejscowości. Cieszę się, że nasi klienci będą korzystać z funkcjonalnej i komfortowej sali obsługi w nowej i przyjaznej aranżacji oraz strefy handlowej. Nowoczesna placówka z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym dla mieszkańców Brzeźnicy – mówi Mirosław Mętel, dyrektor regionu Sieci Poczty Polskiej w Krakowie.

Obsługa klientów będzie odbywała się od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00–16:00, a w piątki w godz. 13:00-20:00.

Na obszarze województwa małopolskiego funkcjonuje ponad 500 placówek pocztowych, w formie Urzędów Pocztowych, Filii Urzędów Pocztowych oraz Agencji Pocztowych.

Nie tylko Brzeźnica

W ubiegłym tygodniu na terenie naszego województwa Poczta Polska uruchomiła nową placówkę w Szczyrzycu w gminie Jodłownik. Nową lokalizację zyskała też placówka w Łużnej.

– Poczta zapewnia szeroki dostęp do różnorodnych usług i produktów. Ma szczególne znaczenie dla mieszkańców małych miejscowości. Dlatego zapewnienie sprawnego funkcjonowania jej placówek jest niezbędne – dodaje wojewoda Kmita.

Nowa placówka w Szczyrzycu: https://media.poczta-polska.pl/pr/820252/poczta-polska-zaprasza-mieszkancow-szczyrzyca-do-nowej-placowki-pocztowej 

Nowa lokalizacja w Łużnej: https://media.poczta-polska.pl/pr/820472/nowa-lokalizacja-placowki-pocztowej-w-luznej-woj-malopolskie 


20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta 20231006poczta
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj