Po paszport do galerii handlowej oraz w sobotę
2023-10-05

Po raz dziewiąty w tym roku organizujemy „sobotę paszportową”. Ale to nie wszystko. Z inicjatywy wojewody małopolskiego Łukasza Kmity już w poniedziałek ruszy Punkt Paszportowy w Galerii Bronowice.

„Sobota paszportowa”

7 października w godz. od 8 do 14 w Oddziale Paszportowym MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9) oraz w delegaturach naszego Urzędu w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52) będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument.

- Od początku roku przyjęliśmy blisko 186 tys. wniosków paszportowych. Tylko w ramach „sobót paszportowych” obsłużyliśmy blisko 6 tys. osób. To pokazuje, jak bardzo jest to potrzebna inicjatywa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wniosek o paszport nie jest obłożony rejonizacją. Oznacza to, że można go złożyć w każdym punkcie paszportowym, bez względu na miejsce zamieszkania.

Nowy punkt na paszportowej mapie Małopolski
- W styczniu tego roku otworzyliśmy punkt paszportowy w Suchej Beskidzkiej, a na początku września kolejny w Miechowie. Budujemy sieć, która umożliwi łatwy dostęp do punktów paszportowych mieszkańcom wszystkich zakątków Małopolski. Nie jest zaskoczeniem, że największą popularnością cieszy się Kraków. W 2023 r. to właśnie w stolicy naszego województwa przyjęliśmy 36% wszystkich wniosków paszportowych. Dlatego zadecydowałem o uruchomieniu dodatkowego punktu paszportowego właśnie w Krakowie, a jako miejsce wskazałem galerię handlową, tak aby paszport był niemal na wyciągnięcie na ręki – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Punkt ten będzie zlokalizowany w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1). Będzie tam można składać wnioski paszportowe.

Nowy punkt przyjmowania wniosków paszportowych przyjmowanie wniosków paszportowych rozpocznie o godzinie 10.00.

20231005_paszporty 20231005_paszporty
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj