Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościem „Tematów dnia”
2023-10-04

Inwestycje drogowe, zbliżające się wybory, kontrole na granicy ze Słowacją, a także współpraca z samorządami. To zagadnienia, które zostały poruszone w programie „Tematy dnia” w TVP 3 Kraków, którego gościem był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Dla mnie najważniejszą kwestią jest wytyczenie odpowiedniego korytarza, który będzie bezpieczny i najważniejsze, aby nie budować drogi wbrew mieszkańcom, bo infrastruktura ma służyć właśnie mieszkańcom. Trzeba znaleźć takie rozwiązanie i miejsce, aby ludzie byli zadowoleni – mówił wojewoda Kmita na temat drogi Kraków-Myślenice. W ostatnich dniach poznaliśmy firmę, która przygotuje Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla przyszłej trasy S7 między Krakowem a Myślenicami.

W trakcie rozmowy został poruszony temat przywrócenia kontroli na granicy ze Słowacją.

– Dzięki działaniom polskiego rządu, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, granica ze Słowacją jest uszczelniana. (…) Problem jest dużo głębszy i dotyczy m.in. granic Węgier i Chorwacji, gdzie w sposób niekontrolowany przepływają uchodźcy, szlakiem bałkańskim docierają do granicy polsko-słowackiej. Jako odpowiedzialny rząd robimy wszystko, aby takich sytuacji nie było – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia

tematy dnia 4.10.2023
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj