Otwarcie „nowej” oczyszczalni ścieków w Trzcianie
2023-10-05

Na tę inwestycję gmina czekała bardzo długo. Dziś staje się ona faktem. Oczyszczalnia ścieków w Trzcianie dostała drugie życie. W jej uroczystym otwarciu wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecny był także poseł Wiesław Krajewski.

– To była bardzo ważna inwestycja, na którą czekała cała gmina Trzciana. Uregulowana gospodarka ściekowa to ważny element ochrony środowiska. Dzięki rozbudowie oczyszczalni gmina będzie mogła wybudować w przyszłości kolejne odcinki sieci kanalizacyjnej oraz przyłączać do niej nowe budynki mieszkalne. Gratuluję Państwu tej ważnej dla mieszkańców inwestycji – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Prace w oczyszczalni ścieków w Trzcianie prowadzone były w ramach zadania pn. „Kompleksowe uregulowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy Trzciana w zakresie części 1 – Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Trzciana”. Wybudowany został nowy reaktor biologiczny oraz szereg innych urządzeń do oczyszczania ścieków. Zmodernizowane zostały również urządzenia pracujące na oczyszczalni, a przepustowość średniodobowa zwiększyła się z 263 m3/dobę do 520 m3/dobę.

Całkowita wartość prac przeprowadzonych w oczyszczalni wyniosła niemal 11 mln zł. Dzięki montażowi finansowemu gmina nie wniosła do inwestycji wkładu własnego. Z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych samorząd otrzymał prawie 7,3 mln zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych popłynęły 2 mln zł, a ponad 1,6 mln zł pochodziło z subwencji ogólnej budżetu państwa przeznaczonej na wsparcie inwestycji w zakresie kanalizacji.


Zdjęcia: Gmina Trzciana

Oczyszczalnia_Trzciana Oczyszczalnia_Trzciana Oczyszczalnia_Trzciana Oczyszczalnia_Trzciana Oczyszczalnia_Trzciana Oczyszczalnia_Trzciana
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj