Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
2023-10-03

Dziś odbyło się kolejne w tym roku spotkanie prezydium oraz posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego. W spotkaniu uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Podczas posiedzenia rozmawiano m.in. o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych, sytuacji na rynku pracy, kondycji gospodarczej małopolskich pracodawców czy o Funduszach Europejskich dla Małopolski 2021-2027.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację gospodarczą, w tym dane dotyczące rynku pracy. Walka z inflacją nie jest łatwa, ale robimy wszystko, aby gospodarka się pomyślnie rozwijała. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego jest przestrzenią wymiany perspektyw i obserwacji w wielu istotnych obszarach – tak, jak to było dzisiaj – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

W skład Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego wchodzą: wojewoda i dwie osoby ze strony rządowej, marszałek województwa i dwie osoby reprezentujące stronę samorządową, przedstawiciele organizacji pracowniczych oraz reprezentanci pracodawców. Rada wyraża stanowiska i opinie dotyczące spraw związanych z zadaniami związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

20231003radarp 20231003radarp 20231003rprada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj