„Z robotem za rękę”. Piknik w Technikum Programistyczno-Robotycznym w Krakowie
2023-09-25

Pokazy łazika marsjańskiego, robotów, sprzętu strażackiego, a także prezentacja dorobku i doświadczeń młodzieżowej drużyny robotycznej NEW TECH. To tylko część atrakcji, które przygotowali uczniowie i nauczyciele krakowskiego Technikum New Technology podczas dzisiejszego pikniku „Z robotem za rękę”. W spotkaniu wziął udział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. Obecna była także poseł Małgorzata Wassermann.

– Szkoła, do której codziennie przychodzicie, jest wyjątkowym miejscem. Programiści już teraz należą do najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku pracy. Podobnie robotycy, których zawód można nazwać zawodem przyszłości. Życzę nieustającego zapału i dążenia do realizacji obranych celów. Kraków to miasto nauki, ale – co istotne – tu nauka spotyka się z biznesem i nowymi technologiami oraz innowacjami. Jestem przekonany, że wychowankowie Technikum New Technology współtworzyć będą nowe horyzonty programowania i robotyki. Dzisiejszy piknik te nowe horyzonty bardzo dobrze nam wszystkim pokazuje. Jesteście inżynierami przyszłości, a kosmos jest Wasz! – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.


Technikum New Technology oferuje naukę na trzech profilach klas: technik programista, technik robotyk i technik informatyk. Każdy uczeń, niezależnie od wybranego kierunku kształcenia, realizuje obowiązkowo jedną z innowacji. Przedmioty z innowacji realizowane są w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Wystawiane są z nich stopnie i znajdują się na świadectwie. Uczniowie po ukończeniu technikum otrzymują certyfikaty z innowacji z podaną liczbą godzin i zakresem zrealizowanych treści merytorycznych i praktycznych.

Więcej o szkole: https://newtech.edu.pl/krakow/?fbclid=IwAR30PhQgS2askKwKi0igOpefoAn3DbMYBRbnN_OLvK_LhS8lMRs89T810Ns

Technikum_robotyczne Technikum_robotyczne Technikum_robotyczne Technikum_robotyczne Technikum_robotyczne
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj