Łączy ich jedno – wiara w te same wartości. Nowo wcieleni żołnierze 11MBOT złożyli przysięgę wojskową
2023-09-23

115 ochotników: 40 kobiet i 76 mężczyzn. Wśród nich pracownicy biurowi, techniczni, mechanicy, kierowcy zawodowi, studenci i nauczyciele. Różne historie i różne pasje. Jeden element wspólny – wiara w te same wartości.

Dziś w Miechowie nowo wcieleni „terytorialsi” jednym głosem wypowiedzieli słowa wojskowej przysięgi. W uroczystości ślubowania żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Chcemy żyć w bezpiecznym kraju. Chcemy, by nasza Ojczyzna była silna. Umacniamy jej granice i obronność. Inwestujemy w bezpieczną przyszłość Polaków. Historia nauczyła nas, że nie ma większej wartości niż wolność. A tę zawdzięczamy naszym żołnierzom. Stoimy dumnie za polskim mundurem. Dziś uroczyście wstąpili Państwo w szeregi 11 MBOT. Jesteście oficjalnie członkami jednostki wojskowej, która stoi na straży bezpieczeństwa nas wszystkich. Jednostki, która jest zawsze gotowa, zawsze blisko. Serdecznie gratuluję i życzę satysfakcji z pełnionej funkcji oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Złożenie przysięgi było zwieńczeniem 16-dniowego intensywnego szkolenia w ramach projektu „Wakacje z 11MBOT”.

Tego dnia w Miechowie odbył się również piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona. Dziękujemy, że jesteście z nami!”. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć z bliska sprzęt i uzbrojenie jednostek z Garnizonu Kraków oraz spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki. Na najmłodszych czekał tor przeszkód i inne atrakcje.

Obecnie w szeregach 11MBOT służy blisko 2 tys. żołnierzy. Rekrutacja wciąż trwa.

Chcesz do dołączyć do „terytorialsów”?
• Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://www.wojsko-polskie.pl/11bot/krok-po-kroku/   
• Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP.


B00A157711mbot 11mbot 11mbot 11mbot 11mbot 11mbot 11mbot 11mbot
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj