Bo sport to zdrowie. Otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie w gminie Trzebinia
2023-09-23

Sala gimnastyczna o wymiarach pola areny 31,2 x 15,8 m i wysokości 8 m wraz z szatniami, magazynami technicznymi oraz 5 salami WF-teoria i trybunami stała się faktem. Od dziś uczniowie, ale również mieszkańcy mogą korzystać z nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie. W jego uroczystym otwarciu wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Stawiamy na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej
- Sport w życiu każdego młodego człowieka jest niezwykle ważny. Wspomaga rozwój, uczy rywalizacji, pomaga zachować równowagę psychiczną. Z pewnością nowa sala gimnastyczna ułatwi realizację programu kształcenia. Uczniom życzę odkrywania nowych talentów sportowych, osiągania sukcesów i odkrywania pasji. Inwestycja ma na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego. Będzie też służyć lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego. Tak działa rządowy program „Sportowa Polska”, z którego gmina otrzymała dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Stawiamy na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej. Polski rząd robi wszystko, aby była ona dostępna – zarówno poprzez program „Sportowa Polska”, jak i inne programy, w ramach których samorządy pozyskują środki na inwestycje w sport i rekreację – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Siła „Sportowej Polski”
Zadanie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Ze „Sportowej Polski – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” – edycja 2021 gmina Trzebinia na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie otrzymała środki w wysokości ponad 1,2 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 5 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu samorządu.

- Wszystkie inwestycje tego typu są prowadzone w całej Małopolsce. Dają szansę na rozwój sportowy dzieci i młodzieży oraz przyczyniają się do integracji lokalnej społeczności. Stają się również dowodem dobrze prowadzonych działań na linii samorząd – rząd. Jestem przekonany, że program „Sportowa Polska” przyczynia się do wychowania przyszłych mistrzów, którzy będą reprezentowali Polskę na najważniejszych sportowych zawodach na świecie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

13 września poznaliśmy wyniki drugiej części programu Sportowa Polska – edycja 2023 r. Tylko na tej liście znalazło się 17 małopolskich projektów z łącznym dofinansowaniem na poziomie prawie 32 mln zł.

– W ramach kolejnych edycji programu „Sportowa Polska” łącznie prawie 245 mln zł popłynęło na budowy, modernizacje i remonty infrastruktury sportowej w Małopolsce. To ponad 160 inwestycji, których pierwsze realizacje już cieszą dzieci i młodzież. Na liście inwestycji w powiecie chrzanowskim objętych tym programem – oprócz boiska w Bolęcinie – są: budowa krytej pływalni w Libiążu (3,5 mln zł dofinansowania), budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jankowicach (prawie 1,6 mln zł dofinansowania), budowa boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz bieżni prostej i skoczni do skoku w dal przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 19 w Chrzanowie (prawie 335 tys. zł dofinansowania) oraz budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni prostej, skoczni w dal przy Zespole Szkół Technicznych „Fablok” przy ul. Fabrycznej 27 w Chrzanowie (prawie 781 tys. zł dofinansowania) – wylicza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnej listy dofinansowanych obiektów.

23.09.23 Bolecin 923.09.23 Bolecin 1123.09.23 Bolecin 223.09.23 Bolecin 123.09.23 Bolecin 623.09.23 Bolecin 1023.09.23 Bolecin 823.09.23 Bolecin 154D5A48754D5A47894D5A48874D5A4893
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj