Złote gody w Zakliczynie i Rzepienniku Strzyżewskim
2023-09-21

Przeżyli wspólnie wiele chwil w związku małżeńskim. Dzielili ze sobą wiele uśmiechów, radości oraz problemów. Tak dotrwali do wyjątkowego jubileuszu, jakim są złote gody. Jan Paweł II mówił: Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie. Dowodem takiej miłości są wręczone dziś Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ich uroczystego wręczenia jubilatom z gmin Zakliczyn i Rzepiennik Strzyżewski dokonał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Na uroczystości w Rzepienniku Strzyżewskim obecna była również poseł Anna Pieczarka.

– Przed 50 laty ślubowali sobie Państwo „miłość, wierność i uczciwość małżeńską”. Ten dzień jest dowodem dotrzymania tych słów. Serdecznie gratuluję Państwu tych odznaczeń będących dowodem ogromnej miłości, zaufania i przyjaźni niesionych przez pół wieku. Jesteście wzorem dla młodych pokoleń. Życzę kolejnych dekad w zdrowiu i spełnienia marzeń – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

W Zakliczynie z okazji 50-lecia małżeństwa odznaczenia odebrało 19 par. Tego dnia również 3 pary świętowały swoje 60-lecie. O piękną oprawę uroczystości zadbała kapela „Opatkowice” działająca przy Zakliczyńskim Centrum Kultury.  

Z kolei z Rzepiennika Strzyżewskiego Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostało uhonorowanych 12 par. Wraz z jubilatami 50-lecia świętowały także pary, które obchodzą rocznicę 60-lecia, 45-lecia i 40-lecia małżeństwa.


Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przedstawiają prezydentowi wojewodowie.

Więcej o procedurze przyznawania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
https://bip.malopolska.pl/muw,a,34772,nadawanie-odznaczen-medal-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie.html

20230921_Jubileusze 20230921_Jubileusze 20230921_Jubileusze 20230921_Jubileusze 20230921_Jubileusze 20230921_Jubileusze
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj