VI edycja konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta
2023-09-07

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele zyskał film, gdy pojawił się w nim dźwięk? Wciąż słyszymy takty muzyki i nucimy piosenki, które stawały się przebojami śpiewanymi przez pokolenia. Przepiękne polskie ballady, twórczość orkiestr podwórkowych sprzeciwiających się okupantowi w zakazanych piosenkach czy hip-hopowe protest songi, a także rockowe przeboje i prześmiewcze parodie są niepowtarzalną okazją, by poprzez piosenkę na nowo odkryć, jak wiele wniosła ona do naszej historii i kultury.

Przed nami nowa, filmowa odsłona konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta”.

– Serdecznie zapraszam małopolską młodzież do wzięcia udziału w kolejnej, szóstej już edycji konkursu „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Filmowa piosenka o Polsce pamięta”. Cieszy nas, że konkurs budzi tak duże zainteresowanie i z roku na rok kapituła ma coraz większy dylemat przy wyborze najlepszych wykonawców. W tegorocznej edycji chcemy zainteresować młodzież polskimi filmami i serialami, które przedstawiają ważne postacie lub wydarzenia historyczne. Wiele z tych filmowych dzieł powstało na podstawie lektur. Gorąco zachęcam do udziału w konkursie. Uczcijmy wspólnie śpiewająco przypadającą w tym roku 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niech zabrzmią polskie pieśni i umocnią dumę z Niepodległej! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Organizatorami konkursu są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.

Partnerzy konkursu: małopolski kurator oświaty Barbara Nowak, dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego w Krakowie oraz Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE - Cyfrowa Polska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez poznanie i wykonanie przez nich utworów nawiązujących do bohaterów narodowych, ważnych wydarzeń historycznych oraz utworów muzycznych pochodzących z polskich filmów i seriali.

Konkurs ma również na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, poznanie polskich filmów i seriali o ważnych postaciach historycznych, zrealizowanych na podstawie lektur lub wydarzeń historycznych, a także rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w nowej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej.


Lista utworów rekomendowanych


Lista utworów rekomendowanych
Jeżeli śpiew to Twoja pasja, pokaż nam swój talent i wykonaj w wyjątkowej aranżacji utwór patriotyczny!
Najlepsze zespoły i soliści wystąpią w Koncercie Finałowym w Kopalni Soli „Wieliczka”.
Na Laureatów biorących udział w Konkursie czekają atrakcyjne nagrody!


Terminy


Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.

Termin nadsyłania projektów: 5.10.2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl przesyłany za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Podczas wysyłki pliku utworu pocztą elektroniczną z tego samego adresu e-mail należy dostarczyć pozostałe dokumenty, a wysyłany plik oznaczyć tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową.

Liczy się data wpływu do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego Konkursu w dniu 8 listopada 2023 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i  sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy I publicznej szkoły ponadpodstawowej.


Regulamin


Wszystkie informacje dotyczące Konkursu znajdują się w załącznikach.

Regulamin Konkursu
Zgłoszenie utworu muzycznego do Konkursu
Zgoda na uczestnictwo dziecka w Konkursie
Zgoda na udostępnianie wizerunku
Zgłoszenie podmiotu


Kontakt

Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 12 39 21 119, e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl; oraz w Biurze Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 82, e-mail: konkurs@kopalnia.pl.

zaŚPIEWAJ I TY 2023 plakat A3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj