„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”, czyli sobotnia przygoda i rozrywka
2023-09-07

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września (od najbliższego weekendu) i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Wojsko Polskie otwiera się jeszcze szerzej i zaprasza do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd. Wszyscy będą mile widziani w jednostkach wojskowych.

– W Małopolsce akcja „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” odbędzie się w Krakowie 23 września, w 6 Batalionie Logistycznym. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z podstawami obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim obywatelstwem. Wykwalifikowani trenerzy zapewnią profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


„Trenuj z wojskiem”


„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna.

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” jest już 4. edycją tego projektu. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział prawie 20 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/trenuj-z-wojskiem---czwarta-edycja

Trenuj z wojskiem
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj