Pożegnanie z wakacjami. Piknik rodzinny 800+ w Nowym Brzesku
2023-09-02

Kącik zabaw z warsztatami plastycznymi, malowanie twarzy, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, pianowa armata, animacje. To tylko wybrane z atrakcji, jakie czekały na uczestników „Pikniku rodzinnego 800+” przygotowanego w Nowym Brzesku. Z uczestnikami spotkał się I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli również małopolscy parlamentarzyści Włodzimierz Bernacki oraz Norbert Kaczmarczyk.

Rodzina w centrum uwagi

- Piknik w Nowym Brzesku był okazją do spędzenia wspólnie czasu, umocnienia rodzinnych więzi, porozmawiania o przyszłości polskich rodzin, a także o tym, co wniósł program „500+” oraz co da zwiększenie świadczenia wychowawczego do 800 zł. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Ten piknik był okazją do pokazania, że w Małopolsce rodzina jest w centrum uwagi i że warto być z niej dumnym - mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Pikniki organizowane są przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie, przy wsparciu lokalnych samorządów.

Kolejne pikniki

- Jutro, tj. 3 września, pożegnamy wakacje w Dobczycach oraz w Kluczach. W te ostatnie wakacyjne dni pokażmy, że w Małopolsce rodzina jest najważniejsza. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy - dodaje wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę

7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wsparcia polskich rodzin z 500 zł na 800 zł od 1 stycznia 2024 r.

To właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa. Wymaga i przede wszystkim na to wsparcie zasługuje. (…) Mogę w tej chwili, już po złożeniu tego podpisu, z całą odpowiedzialnością powiedzieć: od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. „500+” staje się świadczeniem „800+”. Każda rodzina wychowująca dzieci na każde dziecko wychowywane w rodzinie otrzyma 800 zł – mówił prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę.

Pikniki to także okazja, by porozmawiać o dotychczasowej realizacji programu „Rodzina 500+” i wprowadzonych zmianach. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r., kiedy program wszedł w życie, to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. każde dziecko otrzyma 9600 zł. Nie słowa, a czyny. Tak działa rząd Premiera Mateusza Morawieckiego – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Pokazaliśmy, że dbamy o polskie rodziny. Poziom wydatków na politykę rodzinną stawia Polskę w czołówce państw europejskich. Pojawiają się rankingi Unii Europejskiej, które pokazują, że jesteśmy w pierwszej czwórce państw, które mogą się poszczycić największymi sukcesami w wyeliminowaniu ubóstwa. Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, do kwietnia 2023 roku małopolskie rodziny otrzymały z programu „Rodzina 500+” 22 mld zł, a wsparciem w ciągu 7 lat jego funkcjonowania objętych zostało prawie 665 tys. dzieci – dodaje wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.


Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko Piknik_800_plus_Brzesko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj