Zakończenie wakacji z "Piknikami rodzinnymi 800+" w Nowym Brzesku, Kluczach i Dobczycach
2023-08-30

– W najbliższy weekend, na zakończenie wakacji, „Pikniki rodzinne 800+” zagoszczą w trzech lokalizacjach Małopolski. W sobotę spotkamy się w Nowym Brzesku, natomiast w niedzielę w Kluczach i Dobczycach. Na rodziny czekać będzie wiele atrakcji, takich jak dmuchańce, animacje, grill czy występy artystyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Sobota w Nowym Brzesku

W sobotę 2 września będziemy bawić się w Parku Miejskim w Nowym Brzesku. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 19.00. W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, m.in. kącik zabaw z warsztatami plastycznymi, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki czy bańki mydlane. Będą także dmuchańce, basen z kulkami czy balonowe kreacje, a dzieci zabawiać będą animatorzy. Nie zabraknie przekąsek w postaci waty cukrowej, popcornu czy kiełbasek z grilla. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotują natomiast regionalne potrawy i słodkości. Na scenie zaś zaprezentuje się zespół LESTER.

O godzinie 11.00, przed piknikiem, odbędzie się wycieczka rowerowa. Wszyscy chętni będą mieli okazję pokonać 35-kilometrową trasę.


… a w niedzielę Klucze i Dobczyce


Z kolei w niedzielę 3 września zapraszamy do Dobczyc (teren przy koronie zapory) oraz na stadion sportowy w Kluczach. Oba pikniki wystartują o godzinie 15.00 i potrwają do godziny 20.00. Na uczestników czekać będą takie atrakcje jak: animacje, gry i zabawy z niespodziankami, darmowa gastronomia czy występy artystyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę


7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wsparcia polskich rodzin z 500 zł na 800 zł od 1 stycznia 2024 r.

– To właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa. Wymaga i przede wszystkim na to wsparcie zasługuje. (…) Mogę w tej chwili, już po złożeniu tego podpisu, z całą odpowiedzialnością powiedzieć: od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. „500+” staje się świadczeniem „800+”. Każda rodzina wychowująca dzieci na każde dziecko wychowywane w rodzinie otrzyma 800 zł – mówił prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę.

– Pikniki to także okazja, by porozmawiać o dotychczasowej realizacji programu „Rodzina 500+” i wprowadzonych zmianach. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r., kiedy program wszedł w życie, to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. każde dziecko otrzyma 9600 zł. Nie słowa, a czyny. Tak działa rząd Premiera Mateusza Morawieckiego – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Piknik NOWE BRZESKOPiknik KLUCZEPIKNIK DOBCZYCE
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj