Spotkajmy się w Stryszowie i Laskowej na „Piknikach rodzinnych 800+”
2023-08-23

- W najbliższy weekend „Pikniki rodzinne 800+” zawitają do kolejnych dwóch małopolskich miejscowości: w sobotnie popołudnie do Stryszowa, a w niedzielę do Laskowej. Występy artystyczne, zabawy dla najmłodszych, darmowe dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. To tylko wybrane atrakcje przygotowane dla całych rodzin. Niech te pikniki będą okazją do pokazania, że Małopolska jest silna rodziną. Zapraszam do wspólnej zabawy - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Sobotnie popołudnie w Stryszowie

26 sierpnia w sobotę będziemy bawić się na Stadionie LKS „Żarek” Stronie w Stryszowie. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 15.00. W programie m.in. rodzinna gra terenowa z nagrodami, warsztaty ekologiczne, gry wielkoformatowe, bajkowa wioska, symulator rajdowy, warsztaty muzyczne, plastyczne oraz animacje, a także malowanie twarzy, duże bańki mydlane czy tatuaże brokatowe.

- Serdecznie zapraszam całe rodziny do udziału w pikniku. Jest to wyjątkowy czas, który można poświęcić na wspólną zabawę i umacnianie rodzinnych relacji. Zabawa będzie połączona również z edukacją dzięki stoiskom tematycznym, które przygotowane zostaną przez Muzeum Armii Krajowej, Policję, WFOŚiGW w Krakowie. Będzie też EKOdoradca i ZUS. Swoje stanowisko na czas pikniku przygotuje również Klub „Senior+” ze Stryszowa. Będą także pokazy przygotowane przez strażaków. Podczas pikniku każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


O godz. 17.30 rozpocznie się koncert Kapeli Ciupaga. „Piknik rodzinny 800+” połączony został z dożynkami gminnymi.

… a w niedzielę widzimy się w Laskowej

Z kolei w niedzielę (27 sierpnia) zapraszamy nad Stawy Rekreacyjne w Laskowej. Piknik rozpocznie się o godz. 13.30 podsumowaniem II Ogólnopolskich Zawodów Modeli Pływających klasy FOOTY. Nie zabraknie również strefy przygotowanej z myślą o najmłodszych, bloku animacji, konkursów i gier rekreacyjnych. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest darmowa gastronomia. W czasie pikniku wysłuchać będzie można koncertu Orkiestry Beethovenowskiej, a o 18.45 rozpocznie się koncert i zabawa taneczna z zespołem Rose Band. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę

7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wsparcia polskich rodzin z 500 zł na 800 zł od 1 stycznia 2024 r.

- To właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa. Wymaga i przede wszystkim na to wsparcie zasługuje. (…) Mogę w tej chwili, już po złożeniu tego podpisu, z całą odpowiedzialnością powiedzieć: od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. „500+” staje się świadczeniem „800+”. Każda rodzina wychowująca dzieci na każde dziecko wychowywane w rodzinie otrzyma 800 zł  – mówił prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę.

- Pikniki to także okazja, by porozmawiać o dotychczasowej realizacji programu „Rodzina 500+” i wprowadzonych zmianach. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r., kiedy program wszedł w życie, to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. każde dziecko otrzyma 9600 zł. Nie słowa, a czyny. Tak działa rząd Premiera Mateusza Morawieckiego – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Piknik_rodzinny_800plus_StryszowPiknik_rodzinny_800plus_Laskowa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj