Warsztaty z ekspertami Banku Gospodarstwa Krajowego
2023-08-22

Długoterminowe plany rozwoju samorządów – instrumenty finansowania BGK, emisja zielonych obligacji i ESG oraz e-płatności w mObywatel 2.0 – BLIK dla mieszkańców. To tematy, które zostały poruszone podczas dzisiejszych warsztatów dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski.

Prelegentami, którzy przekazywali swoją wiedzę, byli eksperci w swoich dziedzinach z Banku Gospodarstwa Krajowego. Współorganizatorem warsztatów był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- To, co udało nam się w Małopolsce, to samorządy. To, że Państwo tak licznie przyjęli zaproszenie na warsztaty ze specjalistami Banku Gospodarstwa Krajowego, pokazuje, że małopolskie samorządy chcą się stale rozwijać, wraz z każdą kolejną inwestycją. Jestem pewien, że dzięki takim właśnie warsztatom samorządowcy dostaną jeszcze lepsze narzędzia do działania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest polskim bankiem rozwoju i jedyną taką instytucją w Polsce. Misją BGK jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.


Rolą Banku jest budowa silnej i stabilnej gospodarki polegającej na rozwoju współpracy i aktywizowaniu sektora prywatnego i publicznego po to, aby zwiększać potencjał rozwoju społeczno-gospodarczego.

Więcej:

https://www.bgk.pl/?extensionid=&gclid=Cj0KCQjwuZGnBhD1ARIsACxbAVi8oNWosUslmnlqRaKuAlFDLHtynf4ClPssU-j0TbhVk365TlWcIUwaAqCOEALw_wcB


4D5A89534D5A8983AH0A5176AH0A5200
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj