Przekazanie obowiązków szefa Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
2023-08-18

Dotychczasowy szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk, a od niedawna generał brygady Marcin Żal przekazał obowiązki swojemu następcy. Nowym pełniącym obowiązki szefa OZ w Krakowie CWCR będzie teraz ppłk Zbigniew Pustułka, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy.

15 sierpnia wspólnie pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z tych, którzy bronią naszych granic. Jesteśmy dumni z Wojska Polskiego. Dumni z polskiego munduru. Służby mundurowe działają na chwałę Ojczyzny i pożytek ludziom. Codziennie jesteśmy za to wdzięczni. Dziękuję za Państwa codzienną służbę oraz za to, że dzięki zaangażowaniu wszystkich służb mundurowych Wojsko Polskie jest silne jak nigdy!– mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wicewojewoda Małodziński przekazał wyrazy wdzięczności dotychczasowemu szefowi OZ w Krakowie CWCR gen. bryg. Marcinowi Żalowi i złożył gratulacje jego następcy.

- Z pewnością trudno jest się żegnać Panu Generałowi z Jednostką, w której spędził Pan wiele pięknych chwil, podejmując często niełatwe wyzwania. Niewątpliwie przekazał Pan swoim współpracownikom wszystko to, co najlepsze – oddanie sprawom Ojczyzny, poświęcenie oraz zamiłowanie do wykonywanej pracy. Dziękuję za przykład pełnego profesjonalizmu, wierność etosowi polskiego żołnierza oraz sprawną realizację postawionych celów. Wyrażam ogromną wdzięczność za pełne zaangażowanie, sumienne realizowanie powierzonych zadań oraz wysiłek włożony w rozwój Jednostki. Jednocześnie gratuluję nominacji na stopień Generała Brygady Wojska Polskiego, która jest zwieńczeniem i docenieniem dobrze wykonywanej służby w polskiej armii. Gratuluję także nowemu szefowi OZ w Krakowie CWCR ppłk. Zbigniewowi Pustułce i życzę sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Liczę także na dobrą współpracę – mówi wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Gen. bryg. Marcin Żal pełnił funkcję szefa Wojskowego Sztabu Wojskowego w Krakowie od 2016 roku. Następnie do 31 lipca tego roku był szefem Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- To nie są takie po prostu zwykłe nominacje generalskie. Jest to wielkie zobowiązanie zwłaszcza w tych czasach, wobec wojny, która toczy się za naszą granicą, wobec realnego niebezpieczeństwa, w jakim znalazła się Europa i świat, wobec realnych gróźb, które padają pod adresem Sojuszu Północnoatlantyckiego, jego członków, w tym Polski, wobec realnych hybrydowych ataków na naszą granicę, wobec realnej śmierci w boju, która jest dzisiaj udziałem obrońców Ukrainy i po prostu społeczeństwa naszych sąsiadów. Obecnie mamy trudny czas, czas wielkich wyzwań, ale jest to także czas pogłębionych analiz i pogłębionego myślenia o sprawach państwowych, szczególnie bezpieczeństwa państwa – mówił prezydent Andrzej Duda, wręczając na początku tygodnia nominacje generalskie i admiralskie.


20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL 20230818_COL
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj