II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński „Gościem poranka” w Radiu Kraków
2023-08-16

Bilans długiego weekendu na małopolskich drogach, obchody Święta Wojska Polskiego, „Pikniki rodzinne 800+”, zbliżające się referendum i wybory. Te tematy zostały poruszone w dzisiejszej porannej rozmowie w Radiu Kraków, której gościem był II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

– Od 11 do 15 sierpnia mieliśmy w Małopolsce około 30 zdarzeń drogowych. Niestety śmierć poniosły 4 osoby. Można to rozpatrywać w dwóch aspektach. Jako politycy i rządzący mamy wpływ na stan dróg. Od 2018 r. istnieje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, dzięki któremu do Małopolski trafiła już kwota 1,3 mld zł na poprawę bezpieczeństwa dróg gminnych i powiatowych. W zeszłym tygodniu podpisywałem umowy z samorządowcami z powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, tatrzańskiego i podhalańskiego na dodatkowe 75 mln zł z tego Funduszu na szybkie remonty nakładowe. Wszystko po to, żeby Małopolanom i turystom podróżowało się bezpiecznie i komfortowo – mówił wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Wicewojewoda był w poniedziałek na pikniku wojskowym w Grybowie zorganizowanym w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego.

– Widać wśród społeczeństwa zmianę podejścia do sił zbrojnych. Za naszą granicą jest wojna. Wczoraj było wielkie Święto Wojska Polskiego. To pamiątka wiktorii z 1920 roku. Obroniliśmy wtedy Polskę i Europę. Była piękna defilada wojskowa. Pokazujemy, że Polska ma się czym bronić. Polacy muszą się czuć bezpiecznie. Są rekordowe środki na obronność, aż 4% PKB. To najwyższy wynik wśród krajów NATO. Niepodległość kosztuje – dodaje wicewojewoda.

Poza piknikami wojskowymi cały czas organizowane są „Pikniki rodzinne 800+”.

– Pikniki „800+” to standardowa forma promowania nowych pomysłów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, także zmian w kluczowych programach. Od 1 stycznia 2024 r. świadczenie „500+” wzrasta do „800+”. To odpowiedź na oczekiwania Polaków i zmieniającą się sytuację ekonomiczną. Byłem na piknikach w Lanckoronie i Krynicy-Zdroju. Na obu była świetna atmosfera, masa rodzin, dzieci. Taka forma jest najlepsza, żeby dotrzeć do ludzi z ważną informacją – mówił wicewojewoda Małodziński.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji: https://www.radiokrakow.pl/audycje/mateusz-malodzinski-pytania-referendalne-sa-kluczowe-z-punktu-widzenia-bezpieczenstwa-panstwa


Radio Kraków MM
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj