„Pikniki rodzinne 800+” w najbliższy weekend. Tym razem Lanckorona i Krynica-Zdrój
2023-08-09

- W najbliższy weekend „Pikniki rodzinne 800+” zawitają do Lanckorony (w sobotę) i do Krynicy-Zdroju (w niedzielę). Zapraszam całe rodziny do wspólnej zabawy! Z pewnością zapewnią ją występy artystyczne, atrakcje dla dzieci czy degustacje potraw regionalnych. Będą to kolejne okazje do radosnego i rodzinnego spędzenia czasu oraz pokazania, że rodzina jest sercem Małopolski – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Sobota w Lanckoronie…

12 sierpnia w sobotę będziemy bawić się na rynku w Lanckoronie. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 18.00. W programie pikniku wiele atrakcji dla całych rodzin. Powstanie dmuchane miasteczko, będą gry, konkursy i wiele animacji dla dzieci m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorami, warkoczyki i kolorowe tatuaże oraz wielkie bańki mydlane. Na scenie zaś zagra zespół COVER, którego koncert rozpocznie się o godz. 16. Oprócz szeregu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, na uczestników czekać będą: punkt informacyjny, w którym można dowiedzieć się więcej na temat zmian w programie „Rodzina 500+”, punkt partnerski Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz pojazdy służb mundurowych.

- Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na „Piknik rodzinny 800+” do Lanckorony. W trakcie pikniku na scenie zaprezentują się lokalne stowarzyszenia, dzieci będą mogły skorzystać z całej masy darmowych atrakcji, a na wszystkich będzie czekał darmowy bufet i napoje. Zapraszam do wspólnej zabawy w Lanckoronie – mówi wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata.

Więcej informacji: https://lanckorona.pl/zaproszenie-na-rodzinny-piknik-800-w-lanckoronie/


…a niedziela w Krynicy-Zdroju
Z kolei w niedzielę (13 sierpnia) zapraszamy na deptak w Krynicy-Zdroju. Piknik wystartuje o godzinie 14.00. Na uczestników czekać będą: bezpłatne animacje dla dzieci (kącik kreatywny, plastyczny, sportowy), dmuchany plac zabaw, degustacja potraw regionalnych. O 17.00 rozpocznie się zaś koncert zespołu COMERS. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę

7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wsparcia polskich rodzin z 500 zł na 800 zł od 1 stycznia 2024 r.

- To właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa. Wymaga i przede wszystkim na to wsparcie zasługuje. (…) Mogę w tej chwili, już po złożeniu tego podpisu, z całą odpowiedzialnością powiedzieć: od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. „500+” staje się świadczeniem „800+”. Każda rodzina wychowująca dzieci na każde dziecko wychowywane w rodzinie otrzyma 800 zł  – mówił prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę.

- Pikniki to także okazja, by porozmawiać o dotychczasowej realizacji programu „Rodzina 500+” i wprowadzonych zmianach. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r., kiedy program wszedł w życie, to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. każde dziecko otrzyma 9600 zł. Nie słowa, a czyny. Tak działa rząd Premiera Mateusza Morawieckiego – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


- Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, do kwietnia 2023 roku małopolskie rodziny otrzymały z programu „Rodzina 500+” 22 mld zł, a wsparciem w ciągu 7 lat jego funkcjonowania objętych zostało prawie 665 tys. dzieci. To 665 tysięcy uśmiechów i powodów do dumy. Inwestycja w dzieci to inwestycja w przyszłość Polski – dodaje II wicewojewoda Mateusz Małodziński.


piknik_800_plus_lanckoronaPiknik Rodzinny w Krynicy-Zdrój
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj