47. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej
2023-08-07

Już po raz 47. krakowski Rynek Główny zamieni się w miniskansen. Jak co roku w sierpniu odbywają się tu Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. W ich uroczystym otwarciu uczestniczył II wicewojewoda Mateusz Małodziński.

W dniach 6-20 sierpnia mieszkańcy i turyści będą mieli szansę spotkać się z niezwykłością kultury ludowej. Codziennie czas umilać będą tradycyjne zespoły pieśni i tańca, a także kapele ludowe. Na Rynku spotkamy nie tylko polskich, ale także zagranicznych rękodzielników, wystawców i artystów. Dzięki temu będzie zatem można poznać kulturę krajów z całej Europy.

– Już od lat 70-tych krakowski Rynek gości w sierpniu Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. To największa prezentacja polskiej sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki takim wydarzeniom możemy popularyzować wśród mieszkańców i turystów twórczość ludową i szeroko pojęty folklor, jednocześnie ratując go od zapomnienia. To żywa wizytówka Krakowa, jak i całej Małopolski – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

– Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej to wydarzenie łączące pokolenia. To także spotkanie tradycji z nowoczesnością, które wzmacnia nasze poczucie tożsamości. Podczas tegorocznej edycji Targów odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wytworami z takich dziedzin jak koronkarstwo, zabawkarstwo, garncarstwo czy hafciarstwo. Zapraszam serdecznie wszystkich na spotkanie z kulturą ludową – dodaje wicewojewoda Małodziński.

Szczegółowy program 47. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/imago.tsl


Zdjęcia: IMAGO Kraków

_ILE9655_ILE9462_ILE9724_ILE9778_ILE9774targi targi targi targi targi targi targi targi
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj