Stojąc na straży prawa. Obchody Święta Policji w Krakowie i Dąbrowie Tarnowskiej
2023-07-26

104. rocznicę powstania Policji świętowali dziś policjanci i policjantki z Komendy Miejskiej w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W uroczystościach na krakowskim Małym Rynku uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecny był także zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.

– Profesjonalizm, odpowiedzialność, gotowość – w tych trzech słowach można wyrazić Wasze podejście do pełnienia służby. Służby niezwykle ważnej, bo będącej podstawą bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Święto Policji to okazja do podziękowania za pełnienie tej wyjątkowej misji, „nawet z narażeniem życia”. Policjantki i Policjanci! W dniu Waszego Święta dziękuję za odpowiedzialność, z jaką wykonujecie zadania, od których tak wiele zależy. Wasza pełna zaangażowania, wymagająca poświęceń i często niespokojna służba decyduje o naszym bezpieczeństwie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Głównym punktem apelu było odczytanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse odebrało 52 funkcjonariuszy KMP w Krakowie.

Natomiast w samo południe na terenie Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej swoje święto obchodzili policjanci z powiatu dąbrowskiego. W uroczystościach z tej okazji uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli także posłowie Wiesław Krajewski i Piotr Sak.

– W tym szczególnym dniu niech głośno wybrzmią uznanie i szacunek dla Państwa pracy. W myśl ślubowania, które złożyliście, wstępując do formacji, by chronić i strzec bezpieczeństwa i porządku prawnego, „nawet z narażeniem życia”, każdego dnia podejmujecie wszystkie wyzwania, z jakimi przychodzi się Wam mierzyć. Niech dzisiejsze Święto da Wam poczucie dobrze pełnionej misji i przyniesie osobistą satysfakcję – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Podczas uroczystości 15 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Natomiast burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski odebrał przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złoty Medal za Zasługi dla Policji. Uhonorowany został również wicewojewoda Ryszard Pagacz, który wraz z komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem oraz komendantem powiatowym PSP w Dąbrowie Tarnowskiej mł. bryg. Markiem Batorem odebrali pamiątkowe podziękowania za współpracę.

Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem pieśni patriotycznych.
20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja 20230726 Mały Rynek Policja Policja Dąbrowa Trn Policja Dąbrowa Trn Policja Dąbrowa Trn Policja Dąbrowa Trn Policja Dąbrowa Trn Policja Dąbrowa Trn
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj