To dzięki ich pracy Małopolanie czują się bezpiecznie. Uroczystości z okazji obchodów Święta Policji w powiecie brzeskim
2023-07-18

Druga połowa lipca to czas szczególnych podziękowań dla funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Policji. 24 lipca przypada bowiem święto tej formacji. Już dzisiaj z tej okazji odbyły się wyjątkowe uroczystości na Zamku w Dębnie. W obchodach przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Obecni byli także: posłowie: Anna Pieczarka i Piotr Sak, komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, komendant powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz.

– Ustanowiona 104 lata temu na mocy ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej Policja Państwowa nie mogła równać się ani liczebnością, ani wyposażeniem ze współczesną formacją. Stanowiła jednak fundament, z którego wyrosła dzisiejsza Policja. Fundament mocno zakorzeniony w trwałych wartościach, ukierunkowanych na to, by zapewniać bezpieczeństwo, spokój i porządek publiczny. Nawet z narażeniem własnego życia. Doroczne Święto Policji to okazja do podziękowań za trud codziennego i oddanego realizowania zadań służbowych – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Uroczyste obchody to także okazja do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Na zamku w Dębnie, z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona oraz komendanta powiatowego Policji w Brzesku insp. Bogusława Chmielarza 2 policjantów odebrało odznaki „Zasłużony Policjant”.
Jest to wyróżnienie nadawane w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku i jednostkach podległych służy 139 policjantów. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało dzisiaj 24 z nich. Mianowano: w korpusie aspirantów Policji – 9 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów Policji – 12 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych – 3 funkcjonariuszy.

– Niech przekazane dzisiaj wyróżnienia i akty mianowania będą dla Państwa powodem do dumy i satysfakcji. Jestem głęboko przekonany, że dodatkowo będą także stanowić inspirację we wszystkich działaniach podejmowanych w ramach niełatwej służby – dodaje I wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Policja Dębno Policja Dębno Policja Dębno Policja Dębno Policja Dębno Policja Dębno
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj