Pożegnanie konsula generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie
2023-07-17

Po siedmiu latach spędzonych w Krakowie konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec dr Michael Groß żegna się z Małopolską. Dziś w murach zabytkowego Hotelu Saskiego odbyło się przyjęcie z okazji zakończenia jego misji dyplomatycznej. W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Obecni byli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, zastępca prezydenta miasta Krakowa Anna Korfel-Jasińska, konsul generalny Węgier w Krakowie Tibor Gerencsér, konsul generalny Austrii w Krakowie Martin Gärtner, konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce Ziyad Raoof, konsul honorowa Republiki Malty w Krakowie Agnieszka Kamińska, konsul honorowy Republiki Peru w Krakowie Marcin Mazgaj, konsul honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie Agnieszka Buk.

– Z wielką życzliwością spoglądam na minione siedem lat, które dane było Panu Konsulowi spędzić w stolicy Małopolski. Dziękuję za owocną współpracę realizowaną na poziomie województwa małopolskiego. Niech bogate doświadczenia zdobyte podczas kierowania Konsulatem Generalnym Niemiec w Krakowie wzbudzają cenne inspiracje na ścieżkach dyplomatycznej służby, a dobre wrażenia i miłe wspomnienia z Małopolski na długo pozostają w pamięci Pana Konsula! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnów Polski i Niemiec, po których zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. Wydarzenie uświetnił pokaz mody polskich i niemieckich projektantów.

*
Michael Groß jest doktorem filozofii oraz dyplomowanym ekonomistą. Funkcję konsula generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pełnił od września 2016 r. Swoją przygodę w Polsce zaczął już w 2014 r. w Ambasadzie Niemiec w Warszawie, gdzie przez rok pełnił funkcję ministra pełnomocnego.


20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec 20230717 Pożegnanie Konsula Republiki Federalnej Niemiec
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj