Potrójny medalista Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Berlin 2023 gościnnie w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
2023-07-17

Sport jednoczy wszystkich. Niweluje bariery i daje możliwość rozwoju. W tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego gościł dzisiaj potrójny medalista Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Berlin 2023 – Krystian Furmański. W spotkaniu z I wicewojewodą małopolskim Ryszardem Pagaczem uczestniczyli także: trener dr Magdalena Pikul oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach Jacek Frankowski.

Złoto za ujeżdżanie, złoto za styl i srebro za bieg z przeszkodami – to trzy olimpijskie krążki, które wywalczył polski zawodnik, wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Dzisiejsza wizyta w Urzędzie była doskonałą okazją do przypomnienia emocji, które towarzyszyły sportowym zmaganiom.

Doceniając trud zespołu, wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał specjalne listy gratulacyjne na ręce zarówno medalisty Krystiana Furmańskiego, jak i trener dr Magdaleny Pikul, która na co dzień pracuje w Ośrodku w roli psychologa, a w Berlinie pełniła funkcję opiekuna jeźdźców kadry Polski.

– Pana zwycięstwo ma wymiar nie tylko osobisty, ale również narodowy – to złoto dla Polski i wszystkich Polaków, z którego jesteśmy bardzo dumni. Igrzyska Olimpijskie to marzenie każdego sportowca. Zostanie wybranym do reprezentowania swojego kraju na światowym poziomie w danej dyscyplinie to jednocześnie zaszczyt oraz uhonorowanie ciężkiej pracy i wytrwałości – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w liście przekazanym przez I wicewojewodę Ryszarda Pagacza.

Wojewoda docenił także wkład pani trener, pod której skrzydłami wyrósł Krystian Furmański. Jak podkreślił wojewoda: Trener szkoli nie tylko pod względem technicznym, ale przede wszystkim mentalnym. W atmosferze zaufania, wsparcia, zaangażowania, zachęty do przełamywania swoich słabości oraz podejmowania wyzwań, zawodnicy mogą uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

– Ciężka praca, wymagające treningi, wytrwałość – nade wszystko zaś pasja. To elementy, które zadecydowały o tym znaczącym sukcesie całego zespołu. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia sił w pokonywaniu kolejnych stopni w sportowej i zawodowej karierze – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.  


202307017 - Olimpijczyk 202307017 - Olimpijczyk 202307017 - Olimpijczyk 202307017 - Olimpijczyk 202307017 - Olimpijczyk 202307017 - Olimpijczyk
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj