50 lat muzycznej przygody. Jubileusz Orkiestry Dętej OSP w Szerzyny
2023-07-16

50 lat temu z inicjatywy ówczesnego komendanta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerzynach zaistniała Orkiestra Dęta. Od tamtej pory towarzyszy najważniejszym wydarzeniom w gminie, dba o nieustanny rozwój i spadkobierców podtrzymujących muzyczną tradycję. W jubileuszowych obchodach uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecny był także poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski. 

Specjalny list skierował do uczestników wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Chciałoby się powiedzieć, że Małopolska jest barwną mozaiką. Każda jej część sama w sobie przyciąga swym pięknem, a całość tworzy niezwykły obraz, który na długo pozostaje w naszej pamięci. Cząstką, która buduje ten ujmujący pejzaż, są bez wątpienia Szerzyny. Dziś w sposób szczególny nasza uwaga skupia się na Orkiestrze Dętej tutejszej jednostki OSP, która od 50 lat ubogaca lokalną kulturę i utrwala urokliwe tradycje Pogórza Ciężkowickiego. Serdecznie dziękuję wszystkim, który z pasją i zaangażowaniem tworzą i w minionych latach tworzyli Orkiestrę, ujawniając przy tym swoje wyjątkowe talenty muzyczne - napisał wojewoda Łukasz Kmita w liście odczytanym przez I wicewojewodę małopolskiego Ryszarda Pagacza.

Orkiestra Dęta OSP Szerzyny co roku upiększa swoją obecnością lokalne uroczystości. W ramach prezentowanego repertuaru usłyszeć można między innymi utwory o tematyce patriotycznej, religijnej, biesiadnej i rozrywkowej. Kunszt muzyków wielokrotnie doceniany był na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.


50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny 50 lecie Orkiestry Dętej przy OSP Szerzyny
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj