„Bezpieczna granica”. III Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Dąbrowie Tarnowskiej
2023-06-25

Szeroko pojęte bezpieczeństwo było tematem dzisiejszej uroczystości mieszkańców powiatu dąbrowskiego. Podczas trzeciej już edycji lokalnego święta organizatorzy zwrócili uwagę na sytuację przy naszej granicy z Białorusią oraz wojnę na Ukrainie. Szczególny nacisk położono na obronę narodową.
 
Do organizatorów i uczestników III Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w Dąbrowie Tarnowskiej list skierował premier Mateusz Morawiecki. List odczytał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 
– Tegoroczne obchody obfitują w liczne atrakcje – pokaz musztry paradnej, rekonstrukcje historyczne, wystawy i pokazy. To także możliwość poznania żołnierzy i funkcjonariuszy różnych służb. Dzisiejsze spotkanie ma więc wyjątkowy walor edukacyjny. Jest okazją do spotkania ludzi, którzy każdego dnia stoją na straży naszego bezpieczeństwa oraz lepszego poznania charakteru ich pracy. Jest też szansą na pogłębienie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie – zarówno tym w życiu codziennym, jak i narodowym – napisał szef rządu Mateusz Morawiecki.

– Dziś pragnę przekazać wyrazy uznania organizatorom, partnerom oraz wszystkim, którzy wsparli realizację tego przedsięwzięcia. Swoją działalnością integrujecie Państwo lokalną społeczność. Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa jest nie tylko ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu, ale ma też wymiar wspólnotowy i międzypokoleniowy. Wierzę, że tak jak dwie poprzednie edycje dzisiejsze wydarzenie dostarczy mieszkańcom wielu niezapomnianych przeżyć. Że będzie czasem radości i wytchnienia od trudów codzienności – przekazał premier.
 
III Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa odbył się pod hasłem „Bezpieczna granica”.


Dzień Bezpieczeństwa Dzień Bezpieczeństwa Dzień Bezpieczeństwa Dzień Bezpieczeństwa Dzień Bezpieczeństwa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj